Výhled počasí do konce týdne. Rtuť teploměru na jeden den přejde přes 30 °C, upřesnila Dagmar Honsová

Opalování - Ilustrační snímek
Opalování – Ilustrační snímek
Foto: Jiří Rubeš / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 7. 2021

Minulý týden se nesl ve znamení proměnlivého počasí, které přineslo silné bouřky a ke konci týdne také povodně. Po víkendu se situace uklidnila a následující dny by neměly přinést žádné dramatické změny. I když žádná vlna veder nepřijde, milovníci vyšších teplot se alespoň na jeden den tropů dočkají. "Zítra naměříme 21 až 25 °C, na Moravě až 27 °C. Ve čtvrtek 24 až 28 °C, což už je na koupání. V pátek se dostaneme na 25 až 29 °C. V sobotu si užijeme dokonce tropický den, kdy naměříme 27 až 31 °C," sdělila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Silné bouřky, přívalové deště a v některých místech republiky dokonce třetí povodňový stupeň, který vyhlásil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nový pracovní týden by měl být konečně klidný a přinést počasí charakterizující normální léto bez výskytu nebezpečných meteorologických jevů.

"Máme před sebou převážné slunečné a klidné dny, kdy bude převládat polojasno – během dne při přechodně zvětšené oblačnosti očekáváme ojediněle dešťové přeháňky. Bude se to týkat zejména severní části republiky, ale srážkové úhrny budou naprosto zanedbatelné. Během dneška nám proudí ještě chladnější vzduch, v Čechách budou odpolední teploty pod hranicí letní, to znamená pod 25 °C – konkrétně mezi 20 až 24 °C. Na Moravě a ve Slezsku naměříme 22 až 26 °C, tam letní teploty budou. Dnešní ráno je relativně studené, v Karlových Varech nám to ukázalo 7,7 °C a relativně studená rána očekáváme i zítra a pozítří, 12 až 8 °C v nížinách," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že teploty budou mírně stoupat.

"Zítra už to bude 21 až 25 °C, na Moravě až 27 °C. Ve čtvrtek 24 až 28 °C, což už je na koupání. V pátek se dostaneme na 25 až 29 °C a v sobotu si užijeme tropický den, kdy naměříme 27 až 31 °C," popsala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz, jak to bude vypadat v průběhu týdne.

Ke změně ohledně výskytu bouřek dojde až na samotném konci týdne. "V neděli to vypadá opět na vlnící se studenou frontu, na které se budou vytvářet bouřky. Nicméně na vlnu veder už zřejmě do konce července můžeme zapomenout," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.