Výhled počasí na celý červen: Dagmar Honsová popsala, ve kterém týdnu Česko zasáhnou vedra

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2021

Červen je v našich zeměpisných šířkách považován za takzvané klimatické léto. To znamená, že vlivem poměrně velké výšky Slunce nad obzorem a dlouhé době svitu je červen nejslunnějším měsícem v roce. Letošní červen meteorologové očekávají bez výraznějších extrémů. "Žádné extrémy počasí, jako v posledních dvou letech, v červnu neočekáváme," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"V roce 2019 byl červen nejteplejší v historii měření s průměrnou měsíční teplotou 20,7 °C, ten loňský byl zase extrémně bohatý na srážky – v průměru napršelo 152 mm, což je 192% dlouhodobého normálu. Zřejmě se letos v červnu neprojeví Medard. O něm hovoříme v období od 6. do 18. června v souvislosti s deštivým počasím a ochlazením. Vůbec nejdeštivější Medard se vyskytl v roce 1815, tehdy v tomto období spadlo 70 % ročního normálu," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Od pondělí 10. května platí, že není nutné nosit ochranu dýchacích cest ve venkovních prostorách jen při setkání dvou a více osob vzdálených od sebe méně než dva metry, pokud nejde o členy jedné domácnosti. Na povinnosti mít zakryté dýchací cesty ve vnitřních prostorách se doposud nic nezměnilo. Řada lidí ale očekává, že v letních měsících by mohlo dojít ke změně opatření. "Můj názor je takový, že zatím bych viděl nošení respirátoru ve vnitřních prostorech jako opatření, které je na dobu v tuto chvíli neurčitou," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) s tím, že do budoucna ale může být vše jinak.

Výhled počasí na červen:

Období od 1. - 10. 6.

Polojasno až oblačno, postupně místy přeháňky a bouřky. Noční teploty zpočátku období 9 až 3 °C, postupně 12 až 8 °C. Denní teploty 16 až 23 °C, postupně 21 až 27 °C.

Období od 11. - 20.6.

Polojasno až oblačno, místy občasný déšť a přeháňky s bouřkami. Na frontách až zataženo s deštěm a bouřkami četnějšími. Noční teploty 15 až 9 °C. Denní teploty 18 až 26 °C.

Období od 21. - 30.6.

Oblačno až polojasno, místy občasný déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Noční teploty 17 až 11 °C. Denní teploty 20 až 27 °C.

Lukrativní místo v Praze 6 je bohatší o finální podobu v současnosti jedné z nejdiskutovanějších vil v Česku. Patří předsedovi hnutí SPD Tomio Okamurovi (48). Atypickou stavbu na Břevnově si tam totiž za více než 20 milionů korun nechal postavit. Že jde o skvost, který je střežen 24 hodin denně, nelze pochybovat. "Je otázka, jaký je zvolen systém ochrany. Ale v každém tubusu je kamera, je tedy evidentní, že majitel dbal významně na bezpečnost objektu," řekl pro ŽivotvČesku.cz majitel známé pražské bezpečnostní agentury Viktor Pavlíček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu