Výhled počasí na celý srpen: Do Česka se chystají super tropické teploty, ale i bouřky. Ve videu Dagmar Honsová promluvila o extrémech

Autor: Dagmar Honsová | Předpověď počasí
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2022

Srpen přinese do Česka pravé letní počasí – naměříme jak super tropické teploty, tak musíme počítat s bouřkami. Plavky do skříně rozhodně neuklízejte, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová. Podle dlouhodobého výhledu počasí na srpen by celý měsíc měl být teplotně průměrný až podprůměrný a srážkově průměrný až podprůměrný.

Srpen bývá v České republice obecně o něco chladnější než předchozí měsíc - červenec. Na druhou stranu je méně deštivý. Průměrné maximální denní teploty se pohybují v rozmezí 23 °C až 26 °C, v horských polohách samozřejmě méně, přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, která ve videu promluvila o srpnových extrémech v rámci počasí.

Období 1. - 10. srpen

Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Na studené frontě velká oblačnost, déšť a bouřky. Ranní teploty 21 až 14 °C. Denní teploty 25 až 35 °C, koncem období ochlazování na 22 až 27 °C.

Období 11. - 20. srpen

Polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami. Na frontách až zataženo a srážky i bouřky četnější. Ranní teploty 16 až 11 °C. Denní teploty zpočátku období 22 až 28 °C, postupně 25 až 31 °C.

Období 21. - 31. srpen

Převážně polojasno, jen při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 8 °C. Denní teploty 20 až 27 °C.

Dagmar Honsová
Dagmar Honsová
Foto: Se svolením Dagmar Honsové

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.