Primátor Zdeněk Hřib odskočil od plynu a řekl, zda svatba Karlose Vémoly a Lely, které oddával Jiří Krampol, byla švindl na kamarády a média

Zdeněk Hřib
Zdeněk Hřib
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2022

Karlos Vémola (37) a Lela Ceterová (33) si ve čtvrtek odpoledne na Občanské plovárně řekli své »ano«. Šlo o pompézní a extravagantní veselku, na kterou bylo pozváno kolem 200 hostů. Spekuluje se o tom, že svatba byla spíše party a show pro přítomné a média. V roli oddávajícího byl herec Jiří Krampol (84). Doposud nikdo neřekl, jaká je realita. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila primátora hlavního města Zdeňka Hřiba (41), který vysvětlil, zda je možné, aby v takovém případě svatba byla úředně uznána. Udělal tak mimořádně výjimku, protože v současnosti se šéf Prahy spíše zajímá o to, že Piráti chtějí v případě úspěchu v podzimních volbách prosadit, aby bylo hlavní město do roku 2025 nezávislé na ruském plynu.

Pražská Občanská plovárna byla ve čtvrtek středem pozornosti. Konala se na ní svatba MMA zápasníka a jeho vnadné snoubenky. Nevěsta k oltáři přišla v bílých šatech s velkým výstřihem. Karlosovi Vémolovi byl za svědka kamarád Ivo Rittig (59), vnadná Lela si vybrala kamarádku. Herec Jiří Krampol oba na jejich žádost oddal.

Největším otazníkem pro všechny bylo, že Jiří Krampol nemá oprávnění oddávat. Během obřadu nedošlo na podpisy novomanželů, stejně tak svědků. Přítomna nebyla ani matrikářka. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila primátora Prahy, jak to ohledně sňatků ve skutečnosti je.

"Jsou dvě možnosti. Buď oddává starosta, primátor, případně jiný obcí či městem pověřený volený zastupitel, nebo druhou možností je církevní sňatek, který může oficiálně vykonat více než dvacet církví v ČR. Nebudu je jmenovat, protože je z hlavy opravdu nevím. V případech, kdy někdo chce mít svatbu na sám určeném místě, kdy jde o něco skutečně netradičního, vzdáleného, tedy ne běžného, a nedojde k dohodě se zastupitelem, tak jediná možnost je právě církevní sňatek. V takovém případě je oddávajícím zástupce dané církve, tedy její kněz, a svatba je právně uznaná," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz pražský primátor a člen Pirátů Zdeněk Hřib, který se v současnosti silně zasazuje o to, aby bylo hlavní město do roku 2025 nezávislé na ruském plynu.

Redakce ŽivotvČesku.cz zjišťovala reakci Jiřího Krampola, zda v rámci svatby slavného páru měl oprávnění uzavřít církevní sňatek. "Oslovil mě Karlos, tak jsem něco přečetl, to je celé. Bral jsem to jako recesi či jako vtip. Jestli to je platné, to já nevím. Hlavně ať jsou oba šťastní," uvedl pro ŽivotvČesku.cz herec s tím, že žádné církevní oprávnění nemá, nicméně ho stejně jako řadu dalších lidí trápí současná situace ohledně »toho, co se kolem energií a zvyšování jejich cen děje«.

Napomoci snížení závislosti na ruském plynu a na fosilních palivech obecně má podle Zdeňka Hřiba například snižování energetické náročnosti veřejných budov a instalace fotovoltaických panelů na jejich střechy. "Město s tímto na několika střechách začalo, v příštím roce by Piráti rádi do rozpočtu prosadili, aby magistrát dal miliardu korun na dotace městským částem určeným právě na solární panely na střechách škol a školek," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz primátor Prahy.

Novinkou má podle Zdeňka Hřiba být budování střešních konstrukcí nad parkovišti, které by kromě prostoru pro fotovoltaiku zajistily také zastínění. Na to by strana chtěla dát další miliardu korun z městského rozpočtu, což by podle šéfa Prahy umožnilo vybudovat panely nad 5000 parkovacími místy. Vedení metropole již také avizovalo, že v takzvaných kotlíkových dotacích již město nebude podporovat plynové kotle, ale jen tepelná čerpadla či fotovoltaiku.

Pokud jde pak o svatbu nepřehlédnutelného páru, na hostinu na Občanské plovárně dorazila řada slavných tváří. Během svatební party se kromě pěveckých vystoupení jednotlivých hostů, mezi které patřila Natálka Grossová (19), Sagvan Tofi (57) a další, mikrofonu ujal i raper Rytmus, vlastním jménem Patrik Vrbovský. Na jeho song se rozvlnila těla i samotných novomanželů. Se záběry ze svatby se Karlos Vémola pochlubil na sociální síti Instagram.

Sňatek měla vnadná blondýna se zápasníkem bojových umění MMA uzavřít už loni 28. července. Bohužel přišly zdravotní potíže, influencerka procházela rizikovým těhotenstvím a český Terminátor, jak si Karlos Vémola přezdívá, zase léčil nepříjemné zranění.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.