Vzpomínka na Málagu: Ovdovělý Štefan Margita na Hanu Zagorovou myslí každý den. Milovanou manželku vidí všude

Zpěvačka Hana Zagorová a operní pěvec Štefan Margita
Zpěvačka Hana Zagorová a operní pěvec Štefan Margita
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 3. 2023

V srpnu minulého roku svět opustila legendární zpěvačka Hana Zagorová ve věku 75 let. Její manžel, operní pěvec Štefan Margita (66), se se ztrátou své životní lásky stále vyrovnává velice těžko. Na sociální síti nyní zveřejnil dojemnou vzpomínku na doby, kdy s milovanou Haničkou trávil čas na dovolené. Jedním z kolegů, kterým umělkyně rovněž schází, je hudební skladatel Karel Vágner (80). Ten pro ŽivotvČesku.cz prozradil, co stojí za tím, že národem milovaná zpěvačka byla tolik oblíbená. "Hanku bych charakterizoval tak, že byla laskavá," zcela jednoznačně a bez rozmyslu odpověděl.

Štefan Margita se rozhodl po náročném životním období načerpat novou sílu ve španělské Málaze, kam odcestoval za sluncem spolu se svou rodinou. Přestože příspěvky na jeho sociální sítích naznačují, že si čas strávený mimo Česko užívá, přece jen není vše zalité sluncem.

Tuto dovolenkovou destinaci totiž v minulosti pěvec navštěvoval se svou zesnulou manželkou Hanou Zagorovou, která mu více než půl roku po svém odchodu stále velmi intenzivně schází. Na sociální síti Instagram nyní ukázal fotografii své vyvolené, kterou pořídil v době, kdy Málagu navštívili společně.

"Myslím na ni pořád," svěřil se v komentářích fanouškům, kteří mu vyjadřují velkou podporu a všichni se shodují, že jim »Hanička Písnička« a její nakažlivě dobrá nálada chybí.

Jedním z těch, komu vynikající zpěvačka chybí, je také její blízký spolupracovník Karel Vágner, který byl jejím kapelníkem a znali se 50 let. "Hanka byla doopravdy laskavá. Byla člověk, který v životě nikomu neublížil, rozdával smích. Ona milovala lidi. Prostě Hanka byla trochu Gott v sukni," ohlédl se Karel Vágner za legendou české hudební scény, kterou nešlo nemilovat, a odpověděl na dotaz redakce, co bylo za tím, že zpěvačka byla tak výjimečná osobnost.

Zpěvačku dlouhodobě provázely zdravotní problémy. Její stav se začal zhoršovat poté, co v září 2020 dostala koronavirus s velmi těžkým průběhem. Kvůli únavě a oslabení organismu od srpna minulého roku zrušila své pracovní závazky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.