Z pašování drog obviněný Slávek Boura: Na 18 let vězení se necítím. Jsou to měsíce ve stresu, nevím, co bude

Moderátor Slávek Boura
Moderátor Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 8. 2020

Moderátor Slávek Boura (56) měl být údajně součástí sítě drogových dealerů, které odhalila policejní akce Vombat. Do zahraničí měl propašovat až dvacet kilo návykových látek jako kokain, pervitin a heroin. Muži zákona ho před časem obvinili. Hrozí mu 18 let vězení. Slávek promluvil pro ŽivotvČesku.cz, jak to aktuálně s jeho případem vypadá.

"Zatím vůbec nic nevím. Koronavirus všechno posunul. Ve věci je řada obviněných lidí, někteří ani nevypovídali. Jsou to měsíce a týdny ve stresu z toho, že nevím, co bude dál. Nic jsem neudělal, ale i tak je to nápor na psychiku," řekl pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura.

Co se přesně tehdy stalo? Boura pracoval pro cestovní kancelář a do USA, Austrálie a na Nový Zéland byl prý vyslán, aby takzvaně obhlédl terén v souvislosti s turismem.

Mapoval jsem památky. Takhle jsem byl za oceánem třikrát. Nejezdil jsem sám, ale s partnerkou. Od zadavatele jsem měl všechno hrazené a můj honorář se rovnal průměrné mzdě v Česku," řekl pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura, kterého policie obvinila na jaře 2018. Od té doby byl několikrát vyslýchán, ale stále nepadlo soudní rozhodnutí.

"Nejhorší na tom je, že kvůli tomu obvinění přicházím o práci. Člověku tohle moc nepřidá a také jsou lidi, kteří nevěří, že jsem nevinný. Naštěstí mí blízcí, co mě znají, jsou o mé nevinně přesvědčeni. Hrozí mi 18 let, ale na vězení se prostě necítím, protože jsem nic neudělal," uvedl Boura, který čeká, jakým směrem se kauza bude dále ubírat.

"Zažili jsme, že do vězení šli i lidé, kteří byli nevinní. Doufám, že tohle se mě týkat nebude," dodal Slávek, který v 90. letech uváděl se svou dnes bývalou manželkou Markétou Mayerovou řadu televizních pořadů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.