Z Xindla X je nový člověk. Prozradil, jak se stravuje a díky čemu dokázal neuvěřitelně shodit

Hudebník Ondřej Ládek alias Xindl X
Hudebník Ondřej Ládek alias Xindl X
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2021

Doslova dechberoucí proměnou prošel v posledních měsících hudebník Xindl X (41), pravým jménem Ondřej Ládek. Na svém oficiálním profilu zmínil, že dokázal zhubnout 20 kilogramů nadbytečné váhy. Velký podíl má na tom skutečnost, že se úplně odprostil od konzumace alkoholických nápojů. Sám navíc zjistil, co je pro hubnutí nejvíce efektivní. "Důležité je udržet limit jídla, které mám spočítané. Jídelníček jsem nějak zásadně nezměnil, protože jsem jedl zdravě víceméně už dříve," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Úspěšný hudebník Xindl X býval mužem, který měl nějaké kilogramy navíc. Velkým zlomem pro něj byla účast v taneční soutěži hvězd, kde musel zvládnout náročné tréninky i celé své působení v pořadu. Pravidelná fyzická aktivita udělala své a zpěvák se začal měnit před očima. Ze života vyřadil alkohol, což byl další krok k úbytku hmotnosti. Oblíbil si také v Česku nepříliš známý sport, kterému se věnuje, když zrovna netráví čas komponováním hudby a prací na vlastní tvorbě.

Jedná se o tzv. padel, což je ve Španělsku velmi populární sportovní aktivita – má mnohé společné s tenisem a squashem. Vzhledem k tomu, že je to poměrně výrazné vybití energie, dá se předpokládat, že má na hubnutí Xindla X také svůj podíl.

"Snažím se žít víc aktivně, když mám tu možnost. Když nejsou koncerty, člověk má aspoň čas věnovat se sportu. Padel je sport, který mě vždycky bavil, akorát na něj nezbývalo tolik času. Dřív jsem hrál tenis, ale kvůli zádům jsem toho musel nechat – padel je na zádovou oblast o něco méně náročný. Jinak to má s tenisem leccos společného. Výhodou je, že člověk si padel víc zahraje, i když ho zas až tak moc neumí," řekl Ondřej Ládek alias Xindl X pro ŽivotvČesku.cz s tím, že padel hraje dvakrát až třikrát do týdne.

"Vždycky se hraje jako čtyřhra – lidé, se kterými ho hraji, se střídají. Záleží, jak se domluvíme s partou kamarádů. Když hraji dopoledne a děti jsou ve škole, tak si zahraji s manželkou a dvěma kamarády. Na Tenerife se padel hraje hodně a hráči jsou na hodně vysoké úrovni. Kdybychom chtěli nějaké profesionální zápasy, tak si asi moc nezahrajeme," popsal pro ŽivotvČesku.cz hudebník, který ve svém jídelníčku překvapivě neudělal tak výraznou změnu a kilogramy šly dolů spíše díky úpravě porcí.

"Neudělal jsem nějaký zásadní rozdíl oproti stravě, co jsem jedl předtím. Změna nastala v tom, že všechno počítám – kalorie, bílkoviny, tuky a sacharidy. Důležité je udržet limit jídla, které mám spočítané. Jídelníček jsem nějak zásadně nezměnil, protože jsem jedl zdravě víceméně už dříve. Akorát jsem zjistil, že jsem měl špatně odhadnuté množství. Člověk si musí hlídat hlavně porce, aby toho příjmu nebylo příliš," vysvětlil Xindl X pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.