Reklama:

Za mé hubnutí může speciální dieta, váha šla velmi rychle dolů, říká Zorka Hejdová. Přiznala, jakým jídlům musí odolat

Moderátorka a maminka Zorka Hejdová
Moderátorka a maminka Zorka Hejdová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2021

Narození dítěte je zásadním milníkem v životě každé ženy. Pro oblíbenou moderátorku Zorku Hejdovou (31) je první potomek – zanedlouho sedmiměsíční syn Nikolas, velkým požehnáním. Ale těhotenství se nějak neprojevilo na její postavě a váze, protože je snad ještě štíhlejší než kdy dřív. "Zatím se nestíhám moc hýbat a nějak cvičit, byť jsem se chtěla začít vracet do nějakého režimu. Za všechno může asi moje bezmléčná dieta, kterou musím striktně dodržovat. Je hodně přísná, proto není divu, že jsem v kombinaci s kojením výrazně zhubla," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

V červnu 2013 prožila pohádkovou svatbu na zámku Blatná, kde se provdala za dlouholetého partnera a taktéž moderátora Míru Hejdu (38). O necelých sedm let později přivítali na světě prvního společného potomka – syna Nikolase, který jim vnáší do každodenního života velkou radost. I po jeho narození se Zorka Hejdová udržuje štíhlá a postavu by jí mohla závidět kdejaká modelka. Ale není to zadarmo, protože její váha souvisí s přísným jídelníčkem, který dodržuje kvůli miminku.

Reklama:

"Bohužel nemám žádné konkrétní rady, tipy a triky. Za mé hubnutí může moje bezmléčná dieta, kterou musím striktně dodržovat a v kombinaci s kojením šla váha velmi rychle dolů. Je to možná až trochu nefér, protože jsem se o to nějak nepřičinila. Zatím se nestíhám moc hýbat a nějak cvičit, byť jsem se chtěla začít vracet do nějakého režimu mnohem dřív. Jde to docela samo. Myslím si, že mám navíc v jídelníčku více ovoce a zeleniny, než jsem mívala, protože se na to hodně soustředím. Jím také vývary, což je velmi zdravá věc. Klasické mléko jsem nahradila rostlinnými, například ovesným, kokosovým nebo mandlovým a různě je střídám. To samé s jogurty. Podle mě je taková změna pro organismus prospěšná, i když se těším, až to skončí a budu si moci dopřát nějaké ze svých oblíbených jídel," řekla Zorka Hejdová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že už asi tři měsíce by si ráda dala oblíbenou klasiku české kuchyně.

"Mám neskutečnou chuť na buchtičky se šodó. Když jsme byli nedávno na Šumavě v jedné restauraci, chtěla jsem ochutnat i smažený sýr, což také nepřichází v úvahu. Jsou to poměrné tučná jídla, která bych si s chutí dala hned, ale jak člověk nemůže, nepřijímá těch kalorií a tuků tolik. Dorty v kavárnách, různé zákusky a podobně jsou pro mě tabu, maximálně ochutnám nějaký veganský koláček. Je to přísná dieta, proto asi není divu, že jsem výrazně zhubla. Předtím jsem se zas až tak zdravě nestravovala," připustila pro ŽivotvČesku.cz sympatická blondýnka, která je známá nejen z rádiového éteru, ale i z televizní obrazovky.

Před těhotenstvím cvičila rekreačně, ale měla roky, kdy se tréninku věnovala velmi intenzivně. "Vždycky jsem chodila do fitness centra v nějaké pravidelnosti, zkrátka jsem byla zvyklá se hýbat, udržovat se v kondici. Ráda bych se k tomu postupem času vrátila, ale zatím se pořád něco děje (směje se). Když už se najde chvíle, tak není na cvičení moc sil, energie a chuti. A teď to ještě nechci hrotit," dodala Zorka Hejdová pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: