Záběry ukazují záchranku v nejsmutnější Výměně manželek. Tatínek Emil zkolabuje při rekonstrukci domu, o který možná přijde

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2022

Premiérová epizoda Výměny manželek tentokrát bude patřit k těm nejsmutnějším dílům, které dosud diváci viděli. Jednu ze zúčastněných rodin totiž stíhá pohroma za pohromou, a dokonce jim hrozí, že se po natáčení budou muset vystěhovat z domu. "Celý štáb hlavně přemýšlel o tom, jak jim pomoci," přiznala pro ŽivotvČesku.cz režisérka pořadu Jana Rezková, která se svěřila, že tvorbu této epizody celý štáb oplakal.

Dění nové epizody úspěšné reality show Výměna manželek se tentokrát točí kolem Emila (42) a Heleny (41), se kterými se osud právě nemazlil. Jsou spolu několik let a oba pracují u koní, společně také rekonstruují velké venkovské stavení, které je v poměrně neuspokojivém stavu. Spolu s nimi ve vesnici Oldřichov žijí také Heleniny děti z předchozího vztahu - Marek (15) a Majda (8), které však Emil bere jako vlastní. Kromě toho s párem sdílí domácnost i Emilův synovec Petr (21) a také svérázný dědeček.

Do jejich rodiny přijede mladá maminka Veronika (33), která již na první pohled pochopí, že v rodině jsou mnohé potíže. Peněz není nazbyt, a tak obrovský dům opravuje hlavně Emil se svými kamarády. Dává do toho veškerou energii, a tak nemá dostatek času na to, aby se věnoval dětem. Oba sourozenci přitom mají potíže ve škole, malá Majda neustále nosí pětky ze čtení a Marek se o učení nezajímá, takže na něj dokonce dohlíží sociální pracovnice. Pokud svůj přístup do konce roku nezlepší a neopraví si známky, hrozí mu dokonce dětský domov.

Maminka Helena by nejspíš ráda situaci své rodiny řešila, ale nezbývá jí dostatek energie. Hodně pomáhá partnerovi s opravou domu, aby dětem zajistila vhodné životní podmínky tak, jak jí doporučila sociální pracovnice. Kromě toho má mnoho práce sama se sebou, protože v předchozím vztahu byla obětí domácího násilí. Aby toho nebylo málo, kvůli soudním tahanicím se vzdálenými příbuznými mají s Emilem obavy, že přijdou o dům.

"Myslím, že tato rodina měla obrovské štěstí, že k nim přijela právě Veronika, která je hrozně fajn, vůbec se na ně nedívala skrz prsty, ale naopak se okamžitě rozhodla pomoct jim, jak jen bude moci," uvedla režisérka pořadu Jana Rezková, která pro ŽivotvČesku.cz přiznala, že pracovat na této epizodě nebylo vůbec jednoduché.

A jednoduché to nebude mít ani Veronika, v průběhu epizody totiž bude muset čelit polním podmínkám v domě, dětem, se kterými je třeba se učit, nebo tatínkovi Emilovi, který je již z pracovního tempa natolik vyčerpaný, že v průběhu natáčení zkolabuje a musí zasahovat záchranná služba. Kromě toho nade všemi visí hrozba ztráty střechy nad hlavou, o níž by se mělo rozhodnout ještě během natáčení. O emoce tedy televizní diváci tentokrát skutečně nebudou mít nouzi.

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.