Reklama:

Začal lov: EU navrhla, že bodne do nejcitlivějšího místa Vladimira Putina. Údajná milenka šéfa Kremlu Alina Kabajevová se má stát štvanou zvěří

Vladimir Putin s Alinou Kabajevovou
Vladimir Putin s Alinou Kabajevovou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 5. 2022

Válka na Ukrajině trvá déle než dva měsíce a Evropská unie se konečně rozhoupala ke kroku, který citelně zabolí Vladimira Putina (69). V souvislosti s invazí ruských vojsk do sousední země se evropské společenství rozhodlo pro uvalení sankcí na někdejší ruskou gymnastku Alinu Kabajevovou (38), o níž média opakovaně uvedla, že je přítelkyní šéfa Kremlu. V současnosti stojí v čele velké mediální skupiny NMG, na kterou si EU chce posvítit. "Být partnerem či dítětem diktátora je velice riskantní záležitost," odpověděl pro ŽivotvČesku.cz sociolog Vojtěch Bednář ohledně dotazu, zda se blízcí nejmocnějšího muže Ruska stanou štvanou zvěří s koncem války, případně jeho smrtí.

Reklama:

Ohledně návrhu, který má údajné přítelkyni Vladimira Putina silně znepříjemnit život, přišla s informací agentura Bloomberg, která odkázala na dokument, do kterého měla možnost nahlédnout. Podle představitelů EU je mediální skupina NMG zodpovědná za šíření vládní propagandy a podporu akcí, které podkopávají nezávislost a územní celistvost Ukrajiny. Mediální skupině patří několik ruských televizí, rozhlasová stanice či deník Izvestija.

Reklama:

V roce 2014 byl dokonán rozvod mezi Vladimirem Putinem a Ljudmilou Putinovou (64). Brali se 28. července 1983, vychovali spolu dvě dcery - Marii (36) a Katěrinu (35), na které je hlava Ruské federace velmi pyšná. Marie vystudovala medicínu, Katěrina dlouho závodila v akrobatickém rokenrolu.

Téměř deset let byl ale ruský diktátor spojován s bývalou gymnastkou a olympijskou vítězkou Alinou Kabajevovou (38). Okouzlující žena po ukončení aktivní sportovní kariéry působila dokonce ve vládě a je zcela loajální Putinovi. Podle některých společných fotek to vypadá, že loajální uměla být hlavně v noci.

Alina Kabajevová žije od roku 2018 v ústraní a na veřejnosti se neobjevuje. Nejmocnějšímu muži Ruska údajně měla porodit dvojčata a další dvě až tři děti. Některé zdroje tvrdí, že všichni potomci Kabajevové a Putina jsou zapsáni jako děti její sestry Lyasany. Objevovaly se spekulace, že za ruského prezidenta je i vdaná. Kreml na to reagoval tak, že je neslušné strkat nos do prezidentova soukromí. Bulvární list, který dříve informoval o neověřeném vztahu Vladimira Putina s bývalou gymnastkou, krátce po vydání zprávy zkrachoval.

O návrhu mají rozhodovat představitelé sedmadvacítky v pátek ráno současně se schválením šestého balíčku sankcí za ruskou invazi na Ukrajinu. V rámci opatření jde i o návrh, který stanovuje do konce letošního roku úplně zakázat dovoz ruské ropy do EU.

Alina Kabajevová, která se podle zahraničních médií ukrývá ve Švýcarsku, je trnem v oku řady lidí. Téměř 75 tisíc podpisů obsahuje petice žádající švýcarskou vládu, ať ženu a její děti, které má údajně s Putinem, ze země vyhostí.

Ohledně toho, zda i po válce si lidé budou na blízké Vladimira Putina ukazovat prstem, promluvil respektovaný sociolog. "Je to trošku schizoidní situace, protože z pohledu Západu, kde by se Ukrajina ráda viděla, tak není možné mstít se na dětech za hříchy otců, protože to byl ostatně princip nacismu a princip diktátorských ideologií. Problém spočívá v tom, že to je oficiální doktrína. Realita, která ale za tím je, je taková, že dříve či později mají poškozené strany snahu hledat kohokoliv, komu mohou ublížit, na koho směřovat svůj vztek, frustraci, nenávist, tedy negativní emoce spojené s tou osobou. Být tedy dítětem diktátora je velice nebezpečná a riskantní záležitost. I když totiž oficiálně říkáme, že nic takového nemůže nastat, nehrozí to, nestane se to, ve skutečnosti je to místo, kam negativní emoce koncentruje dost traumatem postižených lidí. Čím déle tedy konflikt trvá, tím jsou negativní emoce tímto směrem větší," popsal pro ŽivotvČesku.cz Vojtěch Bednář.

"Na druhé straně je dobré si říct, že zatímco samotný diktátor si stigma ponese do konce života a dlouho po smrti, tak co se týká jeho potomků, blízkých či příbuzných, tak tam to stigma poměrně brzy vyprchává. To prakticky znamená, že stačí žít pod změněnou identitou, na chvíli být schovaný a po několika letech po konfliktu se poměrně rychle zapomene, že měl nějaké děti či milenky, a zůstane to jen v jeho osobě. V případě Vladimira Putina si on sám to stigma ponese s sebou už v dějinných rozměrech," dodal pro ŽivotvČesku.cz respektovaný sociolog směrem k tomu, jak moc jsou životy nejbližších Vladimira Putina v ohrožení.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: