Zachyceno na video: Nešťastný Alec Baldwin s dětmi na úprku. Po tragické smrti ženy, kterou zastřelil na place, opustil město

Autor: Profimedia | Alec Baldwin
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2021

Tragédie, která se odehrála v průběhu natáčení nového westernu Rust, otřásla nejen filmovým Hollywoodem, ale i veřejností. Na place totiž došlo k výstřelu, který usmrtil hlavní kameramanku a vážně zranil režiséra. Média stíhají herce Aleca Baldwina (63), který byl nešťastným střelcem během natáčení jedné ze scén, doslova všude. A tak kamery zachytily, když chůvy starající se o jeho děti, sbalily kufry a odjížděly společně s hercovými potomky pryč z města.

Smutná událost postihla natáčení nového snímku Rust, kde byl do hlavní role obsazen hollywoodský elegán Alec Baldwin. Při natáčení jedné ze scén na ranči v Novém Mexiku však došlo k nešťastnému výstřelu – zbraň měla sloužit pouze jako rekvizita. Jenže kulka zasáhla hlavní kameramanku Halyn Hutchinsovou (†42), která zranění podlehla a také režiséra a filmaře Joela Souza (48). Ten byl převezen v kritickém stavu do nemocnice, ale podle zprávy uvedené na twitteru herečky Frances Fisherové (69), která ve filmu také hraje, už byl propuštěn domů.

Na Aleca Baldwina se poté strhl mediální hon, kdy novináři pronásledují i lidi z jeho okolí. Kamery zastihly chůvy jeho dětí, jak sbalily zavazadla a odvezly hercovy potomky po incidentu s tragickým koncem pryč z města. Americký herec má celkem sedm dětí - dcery Luciu, Carmen a Ireland (tu z předchozího manželství) a čtyři syny, Rafaela, Leonarda, Romea a Eduarda.

Šerif okresu Sante Fe Adam Mendoza oznámil, že policie má podezření, že na natáčení mohly být další ostré náboje. "Myslím, že fakta jsou jasná. Panu Baldwinovi byla dána do rukou zbraň. Ta byla ovšem plně funkční a vystřelila ostrý náboj, který usmrtil paní Hutchinsovou a zranil pana Souzu," řekl s tím, že před tragédií, než se starožitná zbraň dostala do rukou hollywoodského herce, s ní manipulovali pouze dva lidé – asistent režie Dave Halls a zbrojířka filmu Hannah Gutierrez-Reedová, jak uvedlo BBC.

Herec Alec Baldwin
Herec Alec Baldwin
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.