Zákulisí reality show s Pohlreichem je venku. Hulváta Václava je mi líto, řekla Pavla a promluvila, zda slzy hrála

Pavla Šafrová byla účastnicí reality show První večeře
Pavla Šafrová byla účastnicí reality show První večeře
Foto: Se svolením Pavly Šafrové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2021

Pojišťovací poradkyně Pavla Šafrová (53) v restauraci Zdeňka Pohlreicha (64) absolvovala seznamovací večeři s fotografem Václavem Petrem (56). Večer dopadl špatně, Václav ji urazil a došlo i na slzy. Pavla se rozhodla, že o natáčení reality show promluví pro ŽivotvČesku.cz a také řekla, jak by měl vypadat její vysněný muž. "Nesmí to být srab a životní chudák. Chlap musí být chlap a mít trochu »koule«. Já byla 15 let sama na tři děti, jsem silná ženská, chlap tohle musí přijmout a zvládnout," řekla máma tří dětí pro ŽivotvČesku.cz.

"Velká očekávání jsem neměla, bylo mi jasné, že šance, že bych potkala lásku či životního partnera, je jedna ku milionu. Šla jsem tam s tím, že si s někým příjemně posedím a popovídám. V té době byly restaurace zavřené, vlastně se nikam nemohlo, tak jsem si říkala, že se alespoň takto dostanu do restaurace k panu Pohlreichovi. Myslela jsem si, že formát pořadu bude jiný, že restaurace bude plná lidí a při vybírání partnera budeme rotovat, že si popovídám s vícero muži," prozradila Pavla pro ŽivotvČesku.cz, s čím do reality show První večeře šla. Spolupráce s televizní produkcí byla podle ní skvělá a na place potkala samé sympatické lidi. Až na Václava.

"Dělali jsme s produkcí nejdříve videohovor a určitě viděli, že jsem »krev a mléko«. Měli ale radost, že jsem komunikativní, že se ráda směji, že jsem v pohodě. Když jsem dorazila na plac, tak vše bylo perfektní a musím říct, že lidé ze štábu se chovali skvěle, byli tam samí sympaťáci," popsala začátek natáčecího dne. Pak se objevil Václav, ten později uvedl, že si myslel, že na večeři dorazí nějaká mladá modelka a postavu své kolegyně u stolu ostře zkritizoval.

"Já stála už u baru a on teprve vešel. Pomyslela jsem si, že je to další chlap, který je menší než já. Rychle mi proběhlo hlavou, že to bude asi introvert, ale že mi to nevadí. Říkala jsem si ale, že jsem trochu exot, že by se ke mně vlastně introvertní chlap hodil. Přišlo mi, že ho něco zaskočilo, že buď se ostýchá, nebo má obrovskou trému... Přišel mi takový vyděšený, stál tam a tvářil se unyle, přišlo mi, jako by ho tam někdo poslal za trest. Dala jsem si úkol, že ho musím rozesmát, což se nepovedlo," řekla přibližně 4 měsíce po natáčení, kdy už na celou scénku vzpomíná vyrovnaně a s úsměvem. Hodně ji pobavilo, že někteří diváci si myslí, že televize do reality show najala profesionální herce.

"Herečka nejsem ani náhodou, pracuji dvacet let jako pojišťovací poradkyně. Slzy hrát nedokáži. Jednou jsem se o to chtěla na radu kamarádek před chlapem pokusit, ale nepovedlo se to," řekla žena, která k Václavovi necítí žádnou nenávist ani zášť. S odstupem času si myslí, že její partner, se kterým natáčení prožila, je zakomplexovaným mužem.

"Co bych mu dnes vzkázala? Já se na něj nezlobím, je mi vlastně úplně jedno, je mi ho líto. Myslím si, že je to zakomplexovaný a zamindrákovaný člověk. Žádný další vzkaz pro něj nemám, je mi ho prostě líto jako člověka," řekla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že každý musí začít u sebe a říct si, co od partnera čeká. Pavla má dnes jasno. Už ví, jakého muže chce a jaký chlap ji do života vstoupit nesmí.

"Natáčelo se 19. května a stále jsem nezadaná. Možná je chyba v tom, že jsem velmi tolerantní člověk, že jsem si nedokázala říct přesné požadavky na muže. Dnes mohu říct, že ve svém věku už nedávám takový důraz na vzhled. Ať má chlap klidně bříško, ať má klidně trochu pleš, ale hlavně musí mít charisma, musí mít v sobě nějakou jiskru, musí mít nějaký šmrnc a být nějakým způsobem pro mě zajímavý. Hlavně u mužů požaduji, aby měli smysl pro humor, takový chlap u mě může zvítězit. Kdo mě neumí rozesmát, nebo nezareaguje na moje vtipy, tak je u mě na konečné. Nestojím také o nějakého unaveného pesimistu, který bude ubrečený a pořád na něco bude nadávat. Nesmí to být srab a životní chudák. Chlap musí být chlap a mít trochu »koule«. Já byla 15 let sama na tři děti, jsem silná ženská, chlap tohle musí zvládnout. Stavím nyní sama barák, umím si sama vydělat peníze, já chlapa v podstatě nepotřebuji, jsem silná osobnost a potřebuji vedle sebe někoho, kdo nebude žárlit, že třeba vydělám více peněz než on, to byste se divili, kolik chlapů toto neunese," dodala Pavla Šafrová odhodlaně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.