Zapomeňte na tropy. Meteorologové ohlásili předpověď na červen, počasí bude jako na houpačce

Počasí v červnu bude podle meteorologů jako na houpačce.
Počasí v červnu bude podle meteorologů jako na houpačce.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2020

Meteorologové mají jasno. Předpověď na červen rozhodně nemluví o tom, že bychom se dočkali tropického počasí. A to ani začátkem července. V následujících týdnech by se sice mělo mírně oteplovat, ale průměrné denní teploty by neměly překračovat běžné hodnoty. Naopak srážek by mělo oproti posledním dnům ubývat. Teplejší období budou střídat chladnější a dá se mluvit o tom, že nás čeká počasí jako na houpačce.

Očekáváme pozvolné zvyšování průměrných týdenních teplot s předpokladem četnějšího střídání chladnějších a teplejších období, ale přibližně v blízkosti dlouhodobých teplotních průměrů,“ mají jasno meteorologové z ČHMÚ.

Průměr maximálních denních teplot bude v rozmezí od 22 stupňů do 24 stupňů. V noci by mělo být chladněji, meteorologové hlásí rozmezí 10 až 14 stupnů.

Srážky by se měly pohybovat okolo 78 milimetrů. Nejvíce srážek za období od 8. června do 5. července spadlo v roce 1997 s úhrnem 175 milimetrů, nejméně v roce 1976, kdy meteorologové naměřili jen 15 litrů na metr čtvereční. 

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.