Zásadní změna v nošení roušek: Adam Vojtěch přehodnotil stanovisko a řekl, jak to bude

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: archiv Adama Vojtěch
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2020

Ještě ve středu se pro Život v Česku ministr zdravotnictví vyjádřil ve smyslu nošení roušek, že si dokáže představit, že červen by měl být tím měsícem, kdy je lidé z úst sundají. A už to vypadalo, že znovu je na ústa nasazovat nebudou muset... Své stanovisko ale přehodnotil a prohlásil, že roušky se s nadcházejícím podzimem nejspíš na obličeje vrátí.

Lidé si nejspíše s červnem sundají roušky, ale jen na chvíli. Bude hodně záležet na vývoji epidemie. Vláda se podle ministra vnitra a šéfa Ústředního krizového výboru Jana Hamáčka připravuje na možnou druhou vlnu. Právě s ní bude podle zákona 258 o ochraně veřejného zdraví souviset i nošení roušek. Tedy lidé je budou muset nosit po konci nouzového stavu. Do chvíle, než vláda rozhodne jinak.

Adam Vojtěch pro Život v Česku uvedl, že roušky lidé sundají v červnu. “Jsme přesvědčení, že roušky by měli být povinné kromě nějakých výjimek a povinnost by měla platit někdy do půlky až konce června,” řekl pro Život v Česku ministr zdravotnictví ve středu. (Psali jsme ZDE)

Roušky se vrátí

Ve čtvrtek se ale přiklonil k tomu, že s nastupujícím podzimem bude zřejmě i nárůst respiračních onemocnění a nošení roušek se vrátí do trendu. "Rozhodně však nesmíme vývoj epidemie podcenit. Musíme být připraveni i nadále efektivně reagovat. Nošení roušek na veřejnosti tak velmi pravděpodobně budeme muset opět zvážit s nástupem sezóny respiračních nákaz na podzim a v zimním období," upřesnil Vojtěch na svém Twitteru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.