Záviděla kamarádkám, že mohou nosit, co chtějí. Milovnice čokolády vysadila jednu věc a zhubla 60 kilo

Josephine Desgrandová se ve svých 17 letech rozhodla, že se vedle svých spolužaček nechce cítit velká
Josephine Desgrandová se ve svých 17 letech rozhodla, že se vedle svých spolužaček nechce cítit velká
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2021

Mladá Josephine Desgrandová (21) chodila teprve na střední školu, když si uvědomila, že si už od dětství huntuje tělo. Milovala čokoládu a čemukoliv sladkému nemohla odolat. Značně přibrala a začalo ji trápit, že kamarádky mohou nosit krásné oblečení, jaké se ve větších velikostech nevyrábí. Rozhodla se proto, že na sobě začne pracovat a dosáhne vysněné postavy. Tu dnes při pohledu do zrcadla skutečně vidí díky tomu, že z jídelníčku vysadila cukry. Nyní je důkazem, že k hubnutí není zapotřebí platit si osobního trenéra nebo drahou dietu.

Josephine Desgrandová se ve svých 17 letech rozhodla, že se vedle svých spolužaček nechce cítit velká. Nemohla nosit oblečení, které se jí líbilo, protože v její velikosti nebylo vyráběno a netěšila se zájmu opačného pohlaví v takové míře, jako jiné dívky, které znala. Skutečným hnacím motorem se pro ni stala velmi nelichotivá fotografie na sociální síti.

"Kamarádkám jsem moc záviděla. Bála jsem se dělat i běžné věci, měla jsem strach, že se v kině nevejdu do sedadla, nebo že v letadle budu muset požádat o rozšíření na bezpečností pás. V nejhorším období jsem denně spořádala víc kalorií, než ostatní členové mé rodiny u večeře dohromady," popsala Josephine nelichotivou minulost pro deník Fraser Coast Chronicle.

Mladá žena s velkým apetitem se v začátcích svého boje s nadváhou rozhodla vysadit ze svého jídelníčku cukry. Právě to jí pomohlo několik kilogramů zhubnout a motivovat se k dalším krokům. "Milovala jsem těstoviny, těch jsem se musela vzdát. Byla jsem schopná jíst je po talířích," vysvětlila Desgrandová, jak probíhaly nelehké začátky.

Jako studentka si Josephine nemohla dovolit osobního trenéra a do posilovny ani chodit nechtěla. "Zaprvé jsem chtěla ušetřit a zadruhé jsem nebyla dost sebevědomá na to, abych se vydala cvičit mezi lidi. S pohybem jsem začínala podle videí na internetu," uvedla dnes už štíhlá žena.

Po proměně si Josephine našla partnera, se kterým dnes čeká už druhé miminko. I jako matce se jí daří dodržovat jídelníček i cvičební plán a těší ji, že stejně jako je dnes inspirací mnoha dívkám, bude jednou inspirací i svým dětem. "Mám dole přes 60 kilogramů a vážím si, že můj příběh motivuje i jiné mladé ženy. Jsem pyšná na sebe i na každou z nich, která se rozhodla změnit svůj život," doplnila mladá maminka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.