Zdeněk Hřib se postavil proti omezení pohybu v krajích. Pan premiér by se nedostal do práce, poukázal

Primátor hlavního města Zdeněk Hřib
Primátor hlavního města Zdeněk Hřib
Foto: Archiv Zdeňka Hřiba

Pražský primátor Zdeněk Hřib (39) a středočeská hejtmanka Petra Pecková (45) společně vyzvali vládu Andreje Babiše (66), aby nezaváděla omezení pohybu mezi hlavním městem a Středočeským krajem. "Doufám, že se to opravdu nestane. Mimo jiné by se pan premiér nedostal do práce," řekl pro ŽivotvČesku.cz primátor hlavního města.

Kvůli nelepšící se epidemické situaci ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) nevyloučil to, že vláda může v pondělí zvážit i omezení cestování mezi kraji.

"Doufám, že se to opravdu nestane. Mimo jiné by se pan premiér nedostal do práce, řečeno s nadsázkou (Andrej Babiš bydlí v obci Průhonice, která se nachází v okrese Praha-západ ve Středočeském kraji - pozn. red.). Pevně doufám, že se to nestane. Shodli jsme se na tom s hejtmankou Petrou Peckovou, že taková opatření nedávají smysl. Regiony jsou funkčně velmi propojené, tedy dopravně, sociálně i ekonomicky. Pokud by k tomu došlo, vláda by musela říct, jak by to chtěla vymáhat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Hřib.

Babiš v pátek řekl, že kabinet musí spíše lidi přesvědčit k dodržování nynějších protikoronavirových opatření. Jako motivaci je podle něj nutné připravit podmínky otevírání škol, obchodů či služeb. Nemá smysl zpřísňovat opatření, pokud je lidé nebudou dodržovat, uvedl premiér.

Pro cestující do Česka platí ode dneška přísnější pravidla. V aktualizované cestovatelské ...

Blatný ve čtvrtek prohlásil, že opatření proti šíření covidu-19 přestala v Česku fungovat a jejich obcházení vede jen k jejich dalšímu prodlužování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.