Zdeněk Pohlreich slaví 64. narozeniny. Za poslední rok si hodně lidí zvyklo pít doma, říká

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2021

Zdenka Pohlreicha zná celý národ jako nekompromisního šéfkuchaře a kata českého pohostinství. Před časem dával ve známém pořadu »za uši« majitelům restaurací, kteří se snažili kazit jméno české gastronomii. V sobotu slaví své 64. narozeniny a pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak bude slavit. "Nejen s manželkou a přijde i pár přátel," upřesnil muž, který v předchozích letech nikdy nevěřil, že téměř rok bude muset mít zavřenou svou restauraci.

Populární šéfkuchař vnesl do české gastronomie svěží vítr, když před časem ve svém pořadu kritizoval majitele restaurací a hospod, kteří se snažili zákazníkům prodávat pokrmy s nadsázkou řečeno život ohrožující.

Momentálně se chystá na oslavu svých narozenin, které se budou konat v kruhu přátel. "Uděláme nějakou menší party, takže se napijeme a najíme. Nebude jen pro nejbližší, ale přijde i pár přátel. Myslím, že za poslední rok si hodně lidí zvyklo, že jde pít doma, takže my nebudeme výjimka," řekl pro ŽivotvČesku.cz vyhlášený šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, jak bude slavit.

Mistr kuchyně zároveň věří, že brzy nastane doba, kdy bude moct opět otevřít svou restauraci a přivítat v ní hosty. "Pro mě ten poslední rok byla nepříjemná doba, která měla nějaké záblesky pozitivity. Hledat na tom něco pozitivního ale určitě nedokážu," dodal pro ŽivotvČesku.cz oslavenec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.