Zemřela vynikající atletka Helena Fuchsová. Podlehla zákeřné nemoci. Bylo jí 55 let

Atletka Helena Fuchsová
Atletka Helena Fuchsová
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 3. 2021

Ve věku 55 let zemřela vynikající atletka a trenérka Helena Fuchsová. Podlehla zákeřné chorobě. Rozloučila se s ní i mistryně světa a její svěřenkyně Zuzana Hejnová (34).

"Navždy v mém srdci," napsala na sociální síť Zuzana Hejnová, která s Helenou Fuchsovou úzce spolupracovala.

"Odešla tiše, ve spánku, po prohraném boji se zákeřnou nemocí, překážkou, kterou jako jedinou ve svém životě nedokázala zdolat," stojí v prohlášení na sociálních sítích, které sdílí lidé z atletického světa.

"Prosím, vzpomeňte s námi a uctěte její památku tichou vzpomínkou.
Zarmoucený manžel s rodinou a její nejbližší,"
píše se v smutném prohlášení.

S obrovskou bolestí v srdcích oznamujeme všem přátelům a známým, že nás dnes (14.3.2021) navždy opustila naše milovaná...

Zveřejnil(a) atleti dne Neděle 14. března 2021

Koronavirovou epidemii se v Česku nedaří dostat pod kontrolu, proto dál trvá zákaz cestování mezi okresy. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) naznačil, že omezení bude pokračovat i po 21. březnu. Lidé si při nutných cestách přes hranice okresu zvykli vyplňovat formuláře, dělají ale stále řadu chyb.

Helena Fuchsová se proslavila na tratích v běhu na 400 a 800 metrů. Je trojnásobnou medailistkou z halových světových šampionátů. V roce 1995 získala stříbrnou medaili se štafetou na 4x400 metrů, o dva roky později vybojovala na hladké čtvrtce bronz. Bronzovou medaili získala o čtyři roky později na osmistovce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu