Žena bojovala s váhou a dokázala zhubnout téměř 40 kilogramů. Za jejím úspěchem stojí život dítěte

Kayleigh Jones v době, kdy měla nejvyšší váhu
Kayleigh Jones v době, kdy měla nejvyšší váhu
Foto: Profimedia.cz

Jídlo je velmi často spojeno s emocemi. Už v době dospívání prožívala Kayleigh Jonesová náročné chvíle kvůli rozvodu rodičů. Jedinou útěchou se pro ni stalo právě jídlo, které ji dokázalo uklidnit a dodat jí chvilkový pocit spokojenosti a falešné naděje kontroly nad vlastním životem. Jenže emoční přejídání časem ukázalo zhoubné následky, které se těžko daly vracet k normálu, ale nic není nemožné. Pro mladou Američanku její boj s váhou začal v době, kdy zjistila, že je v očekávání prvního dítěte.

Říká se, že propojení jídla a emocí dokáže být v mnoha ohledech destruktivní. To pocítila na vlastní kůži i Kayleigh Jonesová, která dlouhých deset let řešila rozbouřenost psychiky nadměrnou konzumací vysoce kalorických jídel. Ať už se jednalo o těstoviny, tučné sendviče nebo velké množství čokolády. Nehýbala se a většinu volného času trávila před televizní obrazovkou. Rok od roku její hmotnost rostla a vypadalo to, že mladá žena příliš neřeší, že se řítí do velkého problému. Zlom přišel až v den, kdy zjistila, že je těhotná. Rozhodla se, že až přivede na svět miminko, započne hubnoucí cestu, která jí vrátí zdraví i štěstí. Nechtěla skončit jako nemohoucí matka, která se nedokáže postarat o vlastní dítě.

V říjnu 2015 porodila krásného chlapečka, který dostal jméno Charlie. Kayleigh snížila kalorický příjem a snažila se jíst pouze potraviny, které jsou nutričně hodnotné, ale přitom nízkokalorické a navíc mají nízký glykemický index. Musela totiž také myslet na to, že děťátko kojí a nejen kvůli sobě, ale i miminku, nesmí přicházet o důležité živiny.

Díky nastavenému jídelníčku, který byl oproti minulosti razantní změnou, a pravidelnému pohybu se jí podařilo zhubnout téměř 38 kilogramů. Musela zcela vyměnit šatník, protože velikost jejího oblečení se změnila o 12 velikostí. Prostřednictvím životní proměny a ztracených kilogramům, které nabrala od doby puberty, našla znovu ztracenou životní energii a sílu. Nyní je aktivní matkou, která se udržuje v kondici a už se nikdy nechce vrátit do starých kolejí.

Narození dítěte je významným okamžikem v životě. Přivést na svět jedno dítě znamená pro ma...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.