Reklama:

Žena koupila balený salát v supermarketu. Její syn v něm objevil jedovatého hada

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2021

Nepříjemné překvapení čekalo na mladou maminku, která udělala běžný nákup v oblíbeném supermarketu. Syn Lesley Kuhnové chtěl otevřít balení salátu, ale nález mezi listy zeleniny nebyl pouze šokující, ale také nebezpečný. Byl v něm totiž živý had, jehož kousnutí a jed může způsobit zdravotní problémy.

Reklama:

Lesley Kuhnová zakoupila balení salátu v supermarketu Aldi a poté, co ho přinesla domů, se nestačila divit. Její syn chtěl salát rozbalit, když spatřil, jak se mezi zelenými listy plazí živý had. Jeho matka zareagovala okamžitě a zavolala odborníkům z největší záchranné organizace Wildlife Information, Rescue and Education Service (WIRES), kteří se přijeli na plaz podívat a zajistit bezpečí rodiny. Ukázalo se, že se jedná o mladého jedovatého hada Hoplocephalus bitorquatus z čeledi korálovcovitých, který se vyskytuje většinou ve střední a východní Austrálii. Je to plachý druh, který se velmi snadno rozruší a jeho kousnutí může způsobit rozostřené vidění, silné bolesti hlavy nebo silné krvácení, jak uvedl britský Daily Mail.

WIRES hada odchytil a převzal ho do dočasné péče. V příštím týdnu bude vrácen do svého přirozeného prostředí v okolí australského města Toowoomba v jižní části Queenslandu. Reakce supermarketu, který salát s hadem uvnitř prodával, nebyla překvapující. "Úzce spolupracujeme s dodavatelem našich produktů, abychom prošetřili, jak k této události mohlo dojít," cituje vyjádření obchodu web 7News.com.au.

Reklama:

This is the venomous baby snake that hitched a ride from Queensland in a bag of lettuce, to Mosman's Aldi store and the...

Zveřejnil(a) Mosman Collective dne Středa 14. dubna 2021

Lesley Kuhnová zveřejnila fotku hada v pytli se salátem na sociálních sítích a varovala všechny, aby byli při nákupu a otevírání baleného salátu opatrní. "Balený salát kontrolujte s opatrností. Minulou noc můj syn našel mladého hada uvnitř salátu ze supermarketu Aldi," komentovala fotky s nebezpečným plazem mladá maminka.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: