Žena má vzácnou anomálii. Kvůli poprsí byla terčem posměchu, ale z odlišnosti udělala přednost

Becca Butcherová má vzácný Polandův syndrom
Becca Butcherová má vzácný Polandův syndrom
Foto: Profimedia.cz

Nechtěným středem pozornosti se stala v období dospívání Becca Butcherová (23), která na první pohled vypadá jako normální mladá žena. Ale při pohledu na její hrudník nelze přehlédnout, že má jedno ňadro výrazně vyvinutější. Důvodem je tzv. Polandův syndrom, což je vzácná vrozená anomálie, která se projevuje tělesnou deformitou. Pro sebevědomí ženy je poprsí důležitou součástí, ale pro Britku se život s rozdílnou velikostí prsou proměnil v poselství, se kterým se snaží pomáhat ostatním ženám se stejným »problémem«.

Ženské sebevědomí je velmi citlivé téma. Pro mnohé zástupkyně něžného pohlaví jsou ňadra významnou součástí jejich sebevědomí. Becca Butcherová z anglického města Barnsley má vzácný Polandův syndrom, kvůli němuž jsou její prsa rozdílné velikosti – zatímco pravé ňadro má velikost košíčku D, levé je výrazně menší a má velikost košíčku A. V době, kdy chodila do školy, se mladá Britka setkala s posměchem a nejapnými poznámkami ke svému vzhledu a dokonce jí bylo řečeno, že jedno ňadro není sexy. Spolužáci vůči ní byli krutí a říkali jí, že si nikdy nenajde lásku a žádný chlapec ji nebude chtít, jak uvedl britský Daily Mail.

Předpokládá se, že Polandův syndrom postihuje 1 osobu z 20 až 100 tisíc a je považován za velmi vzácný. "Všimla jsem si, že jedno moje prso bylo větší a možná bych potřebovala podprsenku, ale myslela jsem si, že to nemá smysl řešit, dokud mi druhé nevyroste," vzpomínala Becca. V období dospívání se dívka jen těžko smiřovala s šikanou a faktem, že je oproti ostatním spolužačkám odlišná. Návštěva lékařů se zdála k ničemu, protože jí tvrdili, že stále nedokončila pubertu a prsa jí ještě vyrostou. Podle nich se jednalo o zcela normální věc.

"Vyhledávala jsem si na internetu klíčové slovo »jedno prso« a narazila jsem na Polandův syndrom. Byly tam obrázky mužů, u kterých je častější, ale dalo by se říct, že rozdílnost jejich hrudníku byla viditelná," popsala první kroky k nalezení odpovědi na svůj zdravotní »problém« 23letá Becca Butcherová.

V sedmnácti letech si uvědomila, že může pomoci jiným ženám a dívkám, které mají Polandův syndrom. Setkala se s příběhy ostatních a došlo jí, že se nemá za co stydět. Dokonce dostala nabídku od kliniky estetické chirurgie na korekci poprsí tak, aby vypadala obě ňadra stejně. S poděkováním odmítla, protože pochopila, že je sama se sebou spokojená a není důvod pro to se jakkoli měnit. "Nechci operaci, chci informace o tom, proč jsem, jaká jsem. Nechci se měnit, ale vědět, jak s tím žít," cituje mladou ženu web Metro.co.uk.

Ornella Koktová (27) a Josef Kokta (64) přivítali na svět vytouženou dcerku. Holčička, pro kterou pečlivě vybírali jméno už dlouho před jejím narozením, přišla na svět po rizikovém těhotenství, během něhož na sebe musela maminka dávat obzvlášť pozor. Na miminko se doma těší tatínek a starší bratříčkové Quentin a Sven. "Dcera dostala jméno Lilianne," řekl pro ŽivotvČesku.cz šťastný tatínek, který byl u porodu vůbec poprvé.

"Natočila jsem video na YouTube, protože jsem nechtěla, aby se ostatní ženy cítily, že tohle prožívají samy. Za posledních pár let dostávám každý týden nové zprávy. Mnoho žen přiznává, že nikdy neměly přítele, protože se velmi obávají toho, že by někdo viděl jejich ňadra. Pokud vás ale někdo skutečně miluje, není to pro vaše prsa, ale pro vás samotné. Pokud jsou pro někoho prsa důležitější, pak to není ten správný," dodala Becca Butcherová, která žije ve spokojeném vztahu s přítelem Kylem a věnuje se tvorbě obsahu na internetu jako influencerka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.