Žena přestala cítit polovinu těla. Dokázala zhubnout přes 30 kilogramů a zachránila si život

24letá žena zhubla 32 kilogramů
24letá žena zhubla 32 kilogramů
Foto: Profimedia.cz

Dnešní doba klade důraz na vzhled. Přesto, že se velkým trendem stalo prosazování sebelásky v případě nadměrných kilogramů, stále trvá i tendence obdivovat štíhlost a vyrýsované křivky. S váhou bojovala Mia Janae Carmickleová (24), která začala mít vážné zdravotní problémy. Právě ty ji přivedly na rozcestí, kde si musela vybrat mezi radikální změnou vlastního života, nebo cestu s jasným a špatným koncem.

Ztráta kontroly nad narůstající hmotností vznikla u mladé ženy v období, kdy prožívala pracovní stresy v zaměstnání a vypěstovala si nezdravé návyky. Pravidelně se stravovala ve fast foodech, dopřávala si vysoce kalorická jídla a místo vaření se její velkou kamarádkou stala mikrovlnná trouba. 24 letá Mia z amerického Spokane ve Washingtonu po střední nastoupila jako prodavačka v obchodě. V práci zažívala chvíle stresu, které zajídala. Jídlo jí přinášelo úlevu a pocit klidu. Jenže ani změna zaměstnání na pozici lékařské asistentky nebyla řešením.

Naučila se stravovat v jídelně, kde se v jídle neomezovala, ba naopak. Její vášeň pro lahůdky, kalorické pokrmy a svačinky ještě narostla. Rychlé občerstvení, tučné sýry a velké množství nealkoholických slazených nápojů, kterými doháněla místo pití vody pitný režim. "Jedla jsem hlavně jídla z fast foodu. Pracovala jsem přes ulici od McDonald's a téměř každý den jsem si dala na oběd trojitý cheesburger s velkými hranolky a velkou sodou. Kvůli nočním chutím jsem někdy snědla celé balení sušenek Oreo s mlékem. Dělala jsem jídla v mikrovlnné troubě a milovala třeba burrito. Nikdy jsem s sebou neměla láhev vody, opravdu málo jsem pila. Většinou jsem si dala sodovku a doma skoro nevařila," popsala Mia Janae Carmickleová stravovací návyky, které jí dovedly k tloustnutí.

Dříve štíhlá žena přibrala během 4 let 38 kilogramů, které pro ni byly velmi citelné. V červnu 2018 skončila na pohotovosti s familiární hemiplegickou migrénou (FHM) a jedna část jejího těla znecitlivěla, jak uvedl web Styl.pl. Vzpomněla si na hrůzný zážitek, když 15 minut nemohla mluvit, a to ji hodně vyděsilo. O pár měsíců později jí lékaři diagnostikovali syndrom polycystických vaječníků (PCOS), které trápí 5-20 % žen v reprodukčním věku. Snížení váhy se tak stalo prvním krok ke zlepšení jejího zdravotního stavu.

Radikálně změnila stravovací návyky a z jídelníčku vysadila všechna nezdravá jídla, pro která měla takovou slabost. Začala pravidelně cvičit, protože právě i pohyb je při léčbě jejích problémů důležitou součástí. Obavy o zdraví znamenaly největší motivaci, která se zdála nezlomná. Poté, co Mia započala svoji hubnoucí cestu, se začaly postupně dostavovat výsledky. Její tělo se začalo díky kalorickému deficitu, vysazení tučných a kalorických jídel a přísnému cvičebnímu režimu měnit.

Dokázala zhubnout úžasných 32 kilogramů, což pro ni byla hodně výrazná změna. Úleva to byla nejen pro tělo, ale i mysl a především pro její zdravotní problémy, u kterých je vysoká hmotnost zásadní komplikací. 24letá Mia se tak drží nového životního stylu, ve kterém hodlá pokračovat.

Propady a vzestupy do extrémních váhových hodnot dokážou mít dopady na každodenní život a ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.