Žena se chce zbavit prsou. Ze zoufalství se o ně málem připravila sama a teď prosí o pomoc

Jazzy Greenová se necítí jako žena ani muž
Jazzy Greenová se necítí jako žena ani muž
Foto: Profimedia.cz

Lidské emoce a touhy jsou různorodé. Ujasnit si, co je v životě důležité a kam člověk patří, bývá mnohdy jedním z nejtěžších úkolů. Příběh Jazzy Greenové (20) začal v období dospívání, kdy si začala uvědomovat, že není spokojená se svým tělem. Konkrétně horní polovinou, která je pro většinu zástupkyň něžného pohlaví podstatnou součástí jejich ženskosti. A právě v tom tkvěl kámen úrazu. Mladá Britka se pokoušela zabránit vývinu prsou několika způsoby, protože se necítí být ani ženou, ani mužem. Tentokrát se rozhodla hledat pomoc naopak u druhých.

Jazzy Greenová už od mládí bojovala s pocitem, že její ženské křivky k ní nepatří. Často mívají dívky opačný problém, ale Britka se prsou toužila zbavit. První kroky vedly k hladovění, pomocí něhož si chtěla »snadno« pomoci. Zahrávat si se stravováním však nikdy neznamená nic dobrého a nebylo překvapením, že se začala potýkat s poruchami příjmu potravy. Nedokázala se vnímat ani jako žena, ani jako muž. Svá ňadra začala nenávidět také kvůli tomu, že jí působila nejen psychickou, ale i fyzickou bolest.

Bujné křivky se snažila co nejméně ukazovat a neupozorňovat na ně. "Kdo mě zná, tak mě často vídá ve volném oblečení, protože mám negativní vztah ke svým prsům, která jsou vnímána jako střed mužského zájmu. Vzpomínám si, že od doby, kdy se mi začala v 11 nebo 12 letech během puberty vyvíjet, jsem snila o tom, že si je odřežu, což se popravdě jednou málem stalo," sdělila Jazzy Greenová šokující informaci.

Mladá žena nikdy nedokázala pochopit, proč i přes kruté hladovění nemůže dosáhnout kýženého výsledku – »přijít« o prsa. Protože už dál nedokáže snášet fyzickou »překážku« na vlastním těle, rozhodla se obrátit na druhé prostřednictvím sbírky, která by ji dokázala vybráním dostatečné částky definitivně jejího problému zbavit.

Někdo by mohl říct, že jde o obyčejnou dvousetkorunu. Jenže kdo takovou má, bude mít sakra velké štěstí. Navíc z něj může udělat boháče. Má totiž poměrně velkou cenu a její hodnota podle numismatika může být téměř astronomická. Stačí abyste na bankovce v hodnotě 200 Kč z roku 1993 objevili závan exotické Afriky. "Jedná se dvoustovku z roku 1993 s ochranným proužkem, kde byl nápis Republique du Zaire," řekl pro ŽivotvČesku.cz Roman Veselý z AUREA Numismatika.

"Budu nesmírně vděčná i za příspěvek ve výši 2 liber (v přepočtu 60 českých korun), což bude velká podpora. Tyto peníze mi pomohou změnit život k lepšímu. Prosím, pomozte mi žít a cítit se tím, kým jsem," vyjádřila se v prosbě veřejné sbírky na GoFundMe 20letá Jazzy Greenová, která si touží splnit sen a zbavit se poprsí. Dosud se podařilo vybrat přes 80 000 korun, potřeba je přitom více než 226 000 korun.

Vytoužená dcera Lilianne je na světě už tři týdny, ale Ornella Koktová (28) si ji ještě ne...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.