Žena zhubla 137 kilogramů a změnila se k nepoznání. Přesto ukázala tvrdou realitu, která s hubnoucím úspěchem souvisí

Třicetiletá Lexi Reedová
Třicetiletá Lexi Reedová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 9. 2021

Hubnutí může být pro některé krátkodobou snahou, ale pro jiné se může stát životní cestou. Stejně to vnímala i Lexi Reedová (30), která na začátku svého snažení bojovala s morbidní obezitou a její každodenní rituál se skládal především z jídla a nedostatku pohybu. I díky partnerovi, se kterým se rozhodla začít společně cestu vedoucí ke zbavování se tukových zásob, se jí podařilo zhubnout neskutečných 137 kilo.

Svou hubnoucí cestu zahájila už v roce 2016, kdy se rozhodla změnit zavedené stereotypy a toužila mít normální zdravou váhu. Kombinací každodenního cvičení, které představovalo hodně svižného kardia a také zásadní změny jídelníčku dosáhla neskutečného výsledku – zhubla 137 kilogramů. Nastavená pravidla zněla jasně. Stravování se mimo domov bylo tabu a neexistovaly ani tzv. cheat days, kdy může člověk krátkodobě porušit zavedený režim. Lexi si vyhýbala také syceným nápojům a alkoholu, který je zdrojem velkého množství kalorií. Se ztrátou desítek kil přirozeně souvisela i skutečnost, že jí zůstalo hodně převislé kůže, kterou si musela nechat operativně odstranit.

"Ať už s přebytečnou kůží, nebo bez ní. Jsem prostě šťastná, že už se nemusím přes léto zahalovat a schovávat v domě jako předtím, kdy jsem kvůli obezitě zažívala trapné chvíle. Ve společnosti jsem se hrozně potila, což bylo ponižující," svěřila se Lexi Reedová, jak uvedl magazín People.

V hubnutí ji podpořil partner, který začal hubnout společně s ní a nutno říct, že pár prošel opravdu fascinující proměnou. Přesto, že Lexi ještě není na váze, která by odpovídala dnešním představám o štíhlosti, má za sebou neskutečný pokrok. Přišel zlom především ohledně její psychiky, kdy se naučila vnímat vlastní tělo jako něco, co si zaslouží lásku a úctu.

"Tohle je moje realita. To, co jsem udělala se svým tělem kvůli extrémnímu úbytku váhy, zbavení se přebytečné kůže, křečovým žilám a opětovnému navýšení hmotnosti. Hubnu a přibírám celý život. Tolikrát jsem bojovala o život a nevzdám se, protože chci zůstat zdravá. Miluju své tělo v každé podobě, ať už s jizvami nebo s dalšími nedokonalostmi," napsala sympatická žena na svém oficiálním profilu, kde se podělila také o skutečnost, jak vypadá její postava po nejrůznějších snahách o hubnutí. Přesto, že se dříve styděla ukazovat v plavkách, nyní už nemá problém se přijmout taková, jaká je.

Proslavila se jako rozkošná kudrnatá dívka, tou už ale dávno není. Herečka Emma Watsonová ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.