Žena zhubla 137 kilogramů a změnila se k nepoznání. Přesto ukázala tvrdou realitu, která s hubnoucím úspěchem souvisí

Třicetiletá Lexi Reedová
Třicetiletá Lexi Reedová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 9. 2021

Hubnutí může být pro některé krátkodobou snahou, ale pro jiné se může stát životní cestou. Stejně to vnímala i Lexi Reedová (30), která na začátku svého snažení bojovala s morbidní obezitou a její každodenní rituál se skládal především z jídla a nedostatku pohybu. I díky partnerovi, se kterým se rozhodla začít společně cestu vedoucí ke zbavování se tukových zásob, se jí podařilo zhubnout neskutečných 137 kilo.

Svou hubnoucí cestu zahájila už v roce 2016, kdy se rozhodla změnit zavedené stereotypy a toužila mít normální zdravou váhu. Kombinací každodenního cvičení, které představovalo hodně svižného kardia a také zásadní změny jídelníčku dosáhla neskutečného výsledku – zhubla 137 kilogramů. Nastavená pravidla zněla jasně. Stravování se mimo domov bylo tabu a neexistovaly ani tzv. cheat days, kdy může člověk krátkodobě porušit zavedený režim. Lexi si vyhýbala také syceným nápojům a alkoholu, který je zdrojem velkého množství kalorií. Se ztrátou desítek kil přirozeně souvisela i skutečnost, že jí zůstalo hodně převislé kůže, kterou si musela nechat operativně odstranit.

"Ať už s přebytečnou kůží, nebo bez ní. Jsem prostě šťastná, že už se nemusím přes léto zahalovat a schovávat v domě jako předtím, kdy jsem kvůli obezitě zažívala trapné chvíle. Ve společnosti jsem se hrozně potila, což bylo ponižující," svěřila se Lexi Reedová, jak uvedl magazín People.

V hubnutí ji podpořil partner, který začal hubnout společně s ní a nutno říct, že pár prošel opravdu fascinující proměnou. Přesto, že Lexi ještě není na váze, která by odpovídala dnešním představám o štíhlosti, má za sebou neskutečný pokrok. Přišel zlom především ohledně její psychiky, kdy se naučila vnímat vlastní tělo jako něco, co si zaslouží lásku a úctu.

"Tohle je moje realita. To, co jsem udělala se svým tělem kvůli extrémnímu úbytku váhy, zbavení se přebytečné kůže, křečovým žilám a opětovnému navýšení hmotnosti. Hubnu a přibírám celý život. Tolikrát jsem bojovala o život a nevzdám se, protože chci zůstat zdravá. Miluju své tělo v každé podobě, ať už s jizvami nebo s dalšími nedokonalostmi," napsala sympatická žena na svém oficiálním profilu, kde se podělila také o skutečnost, jak vypadá její postava po nejrůznějších snahách o hubnutí. Přesto, že se dříve styděla ukazovat v plavkách, nyní už nemá problém se přijmout taková, jaká je.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.