Životní restart: Dívka roky dřela a nehubla. Díky nové lásce našla recept na štíhlost a kila šla rapidně dolů

Anjuli Macková prošla životní proměnou díky lásce
Anjuli Macková prošla životní proměnou díky lásce
Foto: Profimedia.cz

Lidé mají mnohdy větší vůli, než si myslí. Svoji hubnoucí cestu započala pohledná Anjuli Macková (27), která bojovala s váhou a přes nespočet i poměrně drastických diet se jí nedařilo zbavit se přebytečných kilogramů. A pak se stalo něco, co jí změnilo život hned v několika ohledech a stojí za její úžasnou proměnou. Potkala svoji lásku.

Studentka z novozélandského Aucklandu se trápila svojí váhou a stres během studia se podepsal na jejích stravovacích návycích a stylu života. Když narazila na plakát v tělocvičně, kde se mohla přihlásit na tréninky, věřila, že by to mohla být ta správná cesta.

"Myslela jsem si, že když budu tvrdě trénovat, můžu sníst, cokoli budu chtít, ale tak to bohužel nefunguje. Neměla jsem vyrýsovanou postavu, ne že by to byl ten hlavní důvod, proto jsem nezačínala. Jenom pokud chodíte do posilovny pětkrát až šestkrát týdně, je přirozené se divit tomu, proč nemáte břišní svaly ani štíhlou postavu jako to člověk vídá na internetu a ve filmech," přiznala Anjuli Macková pro web news.com.au.

Vnitřně ji trápilo i to, že byla nechtěným svědkem diskuze, když se o ní bavila skupinka studentek, která řešila, proč nehubne. To ji přimělo k tomu vyzkoušet jiná »účinnější« řešení, a tak si nakoupila detoxikační čaje a držela také mnoho drastických diet, kdy jedna striktně omezovala sacharidy, druhá naopak tuky. Váha klesala a stoupala jako na houpačce. V tělocvičně sice Anjuli trávila spoustu času, ale protože praktikovala nevhodné cviky, navíc špatným způsobem, nepřinášelo to logicky žádné výsledky.

"Stejně asi jako každý s podobným problémem jsem toužila po rychlém zhubnutí, takže místo toho, abych hledala správné řešení pro mě, zkoušela jsem všechno, co bylo dostupné online zdarma," připustila pohledná Anjuli, které život změnilo o 360 stupňů to, když do něj vstoupila láska - její současný snoubec a zkušený sportovec. S ním začala trénovat a nastavili jí společně také jídelníček, který byl přizpůsobený přímo jejím potřebám. Nastartovala tím hubnutí, které mělo konečně po takové době kýžený efekt – a ne krátkodobý.

Sama po všech zkušenostech vnímá jako velkou chybu i to, že se zaměřovala primárně na kardio cvičení, ale za lepší variantu teď považuje silový trénink nebo tzv. HIIT, tedy vysoce intenzivní intervalový trénink a dřepování. Pro hubnutí je podle ní účinná i chůze, ale dodržování každodenních 10 tisíc kroků považuje za optimální. Při budování svalové hmoty pak spíše 6 až 8 tisíc. Po letech neúspěchů a boje s váhou se jí podařilo vypracovat se a díky neskutečné dřině a motivaci pracuje dokonce jako fitness trenérka.

Zásadní je pak podle ní nevnímat jídlo jako nepřítele a neodmítat potraviny, netýrat se a nazakazovat si. "Ohledně jídla si nedávám nějaká striktní omezení. Žádná potravinová policie a stíhání. Cíle si rozdělujte po menších a buďte důslední – to je klíčové. Primární je kontrolovat snězené porce a hlídat množství, to je cesta ke spalování tuků. Sedm až osm hodin spánku, hodně vody a dobrá orientace ve výživě. Pokud ji nemáte vy sami, musí vám pomoct odborník. Díky němu získáte základní půdu pod nohama a budete vědět, od čeho se odrazit a jakým směrem," uvedla rady, které jí samotné na začátku chyběly a díky kterým lze dosáhnout výsledků.

Anjuli její vlastní hubnoucí cesta za lepším životem dovedla i k práci, která ji dělá šťastnou. Pomáhá ženám vyhrávat jejich boj s váhou, ale zároveň se účastní i fitness soutěží a sportovních akcí.

Štíhlá postava není předností pouze modelek. Moderátorka a blogerka Nikol Trojanová (30) j...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu