Změna v pravidlech nošení roušek. Přehled, co se od pondělí 15. června nově může

V pondělí dojde k dalšímu rozvolnění.
V pondělí dojde k dalšímu rozvolnění.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2020

Ministerstvo zdravotnictví představilo další vlnu rozvolnění opatření v souvislosti s koronavirem. Týká se zejména nošení roušek, pořádání společenských akcí a také provozu prodejen a služeb. Další zmírnění začnou s pondělním datem.

Nošení roušek venku už od pondělí nebude vyžadováno. "Nadále však ještě nějakou dobu zůstává v platnosti nošení roušek ve všech vnitřních prostorách staveb a v prostředcích veřejné dopravy,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s tím, že od pondělí už nebudou venku povinné ani při nedodržení rozestupů.

Pro Život v Česku už dříve avizoval, že k takovému kroku dojde k 22. červnu. Epidemiologická situace to ale nakonec dovolila dříve.

Veřejných akcí se bude moci zúčastnit až 500 lidí v každé oddělené části areálu, oddělených částí bude moci být maximálně pět. Akcí se tak celkem bude moci zúčastnit až 2500 lidí.

Co dále rozvolnilo ministerstvo?

Na farmářských a ostatních trzích bude možné prodávat potraviny k okamžité konzumaci. Stále ale platí rozestup dva metry. V saunách budou možné saunové ceremoniály a standardní hygienické normy. Na koupalištích mohou provozovatelé spustit vodní atrakce, které vytváří vlny a proudí v nich voda.

V restauracích se už mohou objevit švédské stoly. Kina, divadla a podobné provozy mohou začít prodávat potraviny včetně nápojů. Nesmí se ale konzumovat v sále.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.