Zpěvačka Dannie Ella o situaci v Česku: Naší zemi chybí vůdčí osobnost, která by spojila lidi, řekla

Dannie Ella je nejen talentovaná, ale i krásná.
Dannie Ella je nejen talentovaná, ale i krásná.
Foto: Archiv Dannie Elly
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2020

Zpěvačka Dannie Ella, vlastním jménem Daniela Nea Samoura, má své právoplatné místo na současné hudební scéně. Některými je nazývaná také jako královna českého soulu a R&B. Spolupracovala s předními interprety - Michalem Pavlíčkem, Benem Cristovao, raperem Ektorem nebo Jiřím Kornem a řada umělců ji považuje za velký talent s výjimečným hlasem. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak se staví k současné situaci v zemi, jak zvládá opatření v hudební sféře, ve které působí a co nového připravuje pro svoje fanoušky.

Sympatická zpěvačka se v současné době koronavirové krize, kdy vláda zakázala zpěv a živá vystoupení, snaží věnovat hudbě alespoň jako učitelka zpěvu. Aby mohla žákům dopřát i nadále pěvecké lekce, vede hodiny formou online výuky. "Dělám online lekce, ale vlastně už od doby, kdy proběhla karanténa na jaře. A už jsem u toho částečně zůstala, protože jsem zjistila, že mi to docela vyhovuje. Někteří moji žáci výuku na dálku nechtějí a spíš preferují osobní kontakt, ale jiným to naopak vyhovuje. Snadněji se zbaví studu a je jim to celkově příjemnější. Navíc z pohodlí domova je to taky fajn spolupráce jak pro mě, tak pro ně – odpadá třeba starost s cestováním. Je to podle mě lepší. Samozřejmě ne u každého, ale především pro ty, kteří třeba nejsou ještě úplní profesionálové," řekla Dannie Ella pro ŽivotvČesku.cz.

Situace v Česku se jí samozřejmě dotýká i po té lidské stránce. Podle jejích slov u nás chybí na politické scéně někdo, kdo by měl silné charisma a lidé v něj věřili. "Podle mě je největším problém, že naší zemi chybí silná a vůdčí osobnost. Někdo, koho by respektovali všichni lidé bez rozdílu a vedl by je správným směrem. Nikoho natolik charismatického tu bohužel nemáme, a pokud někdo to charisma má, tak ho vlastně zneužívá podivným způsobem ke zvláštní manipulaci a lžím. Já takové osobnosti nepovažuju za skutečné osobnosti. Je to jako neustále koukat na film plný černého humoru, který vás ale po čase přestane bavit a chcete ho vystřídat za krásný romantický film nebo úchvatný dokument. Co se týká roušek - jsem pro jejich nošení ve vnitřních prostorách, ale proti nošení venku. Lidé normálně pracují minimálně 8 hodin denně a musí se to přizpůsobit hlavně jim. Podle mě by pomohlo, kdyby se třeba zkrátila pracovní doba," řekla zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na koronavirovou krizi v zemi.

Dannie Ella spolupracovala s řadou slavných hvězd, ale největším zážitkem pro ni byla vystoupení s muzikanty Grammy oceněné Alicie Keys nebo vokalistkami světových legend Michaela Jacksona a Whitney Houston. Jak to má s hudbou ona sama? "Mám za sebou dlouhodobé zdravotní problémy, proto jsem příliš nezpívala. Jen výjimečně v rámci  nějakých větších akcí. Proto jsem jako zpěvačka neměla pravidelné příjmy oproti kolegům z branže, kterým se touto situací v podstatě naprosto zastavila veškerá činnost. Jejich příjmy opravdu zamrzly na nulovém bodě. Pro mě to díkybohu nebyl tak šílený šok. Paradoxně jsem se konečně dostala do stavu, kdy skládám, jsem plná nápadů, mám repertoár vlastních písniček, ale jenom teď nemám možnost s tím jít ven. Tvorba desky, videoklipu nebo singlu stojí nemalé peníze, a pokud za sebou člověk nemá sponzory nebo velké vydavatelství, musí si na to vydělat. Technika, produkce, studio, aranže skladeb… Je toho opravdu hodně. Ale v nejbližších dnech budeme točit videoklip k novému duetu se zpěvákem Andr3asem, který je o našem rozchodu z minulosti. Teď jsem samozřejmě šťastně vdaná," dodala nadaná zpěvačka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.