Zpěvačka Dasha o rouškách: U zdravotníků je to denní chleba a jsou zvyklí odjakživa, řekla

Dasha považuje roušky za nepříjemnou nutnost
Dasha považuje roušky za nepříjemnou nutnost
Foto: Nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2020

Úspěšná zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha (39) prožívá v době koronavirové krize v Česku náročné období. Ale k životu jí stačí málo a nejdůležitější je pro ni samozřejmě zdraví rodiny. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila o svém názoru na roušky, které se staly součástí našeho každodenního života a pro některé Čechy také negativním symbolem.

Dasha patří mezi zpěvačky s neskutečným hlasovým fondem. Je představitelkou mnoha úspěšných rolí v předních českých muzikálech a v roce 2010 získala dokonce cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – kategorie Muzikál a opereta. Na začátku října pokřtila vlastní album s názvem Dasha Symphony. Jako všem jí do osobního i pracovního života zasáhla koronavirová krize. Jaký má názor na nošení roušek a je spíše jejich zastánkyní, nebo odpůrkyní?

"Souhlasím s rouškami, i když je to hodně nepříjemné. Je to otrava, když ji máte déle a jste třeba vevnitř. Ale pak si uvědomím, že u zdravotníků je to denní »chleba« a jsou na to zvyklí odjakživa. Určitě se to dá zvládnout. Osobně jsem už dříve hodně trpěla na virózy a respirační problémy, letos se mi to naštěstí záhadně vyhýbá. Doma jsem měla zásoby roušek už z dob minulých. Občas, když jsem někde cestovala a necítila jsem se dobře, tak jsem si nasadila roušku," řekla Dasha pro ŽivotvČesku.cz.

Jako problém související s nošením roušky viděla už dříve mimo jiné také pocit studu. Ale zdraví máme pouze jedno a mělo by být na prvním místě. "Byla jsem opatrná už dřív, ale styděla jsem se nosit roušku, protože na mě okolí divně koukalo. Přitom v Japonsku je to naprosto normální. Před rokem a půl jsem tam byla a přišlo mi sympatické, že pokud se někdo necítil dobře, použil roušku. Byla bych logicky radši, kdyby to nemuselo být, ale teď je výjimečná situace - nouzový stav. Bůhví, jak to doopravdy je, ale zprávy se na nás valí šílené. Proto jsem raději opatrná," řekla sympatická zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.