Zpěvačka Dasha o rouškách: U zdravotníků je to denní chleba a jsou zvyklí odjakživa, řekla

Dasha považuje roušky za nepříjemnou nutnost
Dasha považuje roušky za nepříjemnou nutnost
Foto: Nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2020

Úspěšná zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha (39) prožívá v době koronavirové krize v Česku náročné období. Ale k životu jí stačí málo a nejdůležitější je pro ni samozřejmě zdraví rodiny. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila o svém názoru na roušky, které se staly součástí našeho každodenního života a pro některé Čechy také negativním symbolem.

Dasha patří mezi zpěvačky s neskutečným hlasovým fondem. Je představitelkou mnoha úspěšných rolí v předních českých muzikálech a v roce 2010 získala dokonce cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – kategorie Muzikál a opereta. Na začátku října pokřtila vlastní album s názvem Dasha Symphony. Jako všem jí do osobního i pracovního života zasáhla koronavirová krize. Jaký má názor na nošení roušek a je spíše jejich zastánkyní, nebo odpůrkyní?

"Souhlasím s rouškami, i když je to hodně nepříjemné. Je to otrava, když ji máte déle a jste třeba vevnitř. Ale pak si uvědomím, že u zdravotníků je to denní »chleba« a jsou na to zvyklí odjakživa. Určitě se to dá zvládnout. Osobně jsem už dříve hodně trpěla na virózy a respirační problémy, letos se mi to naštěstí záhadně vyhýbá. Doma jsem měla zásoby roušek už z dob minulých. Občas, když jsem někde cestovala a necítila jsem se dobře, tak jsem si nasadila roušku," řekla Dasha pro ŽivotvČesku.cz.

Jako problém související s nošením roušky viděla už dříve mimo jiné také pocit studu. Ale zdraví máme pouze jedno a mělo by být na prvním místě. "Byla jsem opatrná už dřív, ale styděla jsem se nosit roušku, protože na mě okolí divně koukalo. Přitom v Japonsku je to naprosto normální. Před rokem a půl jsem tam byla a přišlo mi sympatické, že pokud se někdo necítil dobře, použil roušku. Byla bych logicky radši, kdyby to nemuselo být, ale teď je výjimečná situace - nouzový stav. Bůhví, jak to doopravdy je, ale zprávy se na nás valí šílené. Proto jsem raději opatrná," řekla sympatická zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Životní jubileum má za sebou zpěvačka Dagmar Sobková známá jako Dasha, která se věkem dost...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu