Zrzavé vlasy Mirandy ze Sexu ve městě zešedivěly. Bojím se smrti, přiznává otevřeně Cynthia Nixonová

Cynthia Nixonová má fobii ze smrti
Cynthia Nixonová má fobii ze smrti
Foto: showpix.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 2. 2021

Jako energická zrzka se proslavila Cynthia Nixonová (54) v seriálu Sex ve městě, kde ztvárnila náruživou, přesto konzervativní právničku Mirandu. Seriál byl koncem 90. let obrovským sukcesem, především ženy si ho oblíbily a na popud popularity vznikly dva stejnojmenné filmy. Ve třetím, který se připravuje, zřejmě už Mirandu se zrzavými vlasy neuvidíme. Stárnutí je přirozený proces, kterým projde každá lidská bytost a Cynthia na něm našla to pozitivní. Dnes se cítí moudřejší a klidnější než v mládí.

Čtyři newyorské ženy v seriálu Sex ve městě byly oblíbenými televizními postavami, které provázely především dámské obecenstvo od konce 90. let až do roku 2004. Následně se objevily ještě ve dvou filmech a brzy se objeví ve třetím. Cynthia Nixonová coby Miranda chybět nebude.

Cynthia se v seriálu ukázala jako energická a náruživá, přesto v určitých směrech konzervativní žena s krásnými zrzavými vlasy. Ty jsou dnes už minulostí, neb se Nixonová pyšní šedinami.

Na stárnutí si ale nestěžuje. Paradoxně až po padesátce herečka došla k uvědomění, že je nejspokojenější za celý svůj život. "Cítím se mnohem moudřejší a klidnější, vyrovnanější, než jsem kdy dřív byla," řekla Nixonová v rozhovoru pro deník The Guardian.

Existuje jediná věc, která ji s přibývajícím věkem děsí víc než v minulosti. "Bojím se smrti. Ne snad toho, že bych zemřela předčasně, ale myšlenka, že se jednoho dne prostě neprobudím se mi zdá strašlivá," přiznala Miranda ze Sexu ve městě svou obavu.

Ke smrti už Cynthia Nixonová jednou blízko měla a právě tento zážitek ji traumatizoval. "Bylo mi 13 a jela jsem v New Yorku na kole, když mě srazil taxikář," zavzpomínala herečka, která po incidentu naštěstí jen strávila pár dní v nemocnici.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.