Zuzana Bubílková vylíčila začátky s Miloslavem Šimkem. Zeptala jsem se ho, jestli ještě žije, směje se

Moderátorka Zuzana Bubílková
Moderátorka Zuzana Bubílková
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 5. 2021

Ještě před několika lety její ostrý humor naprosto odzbrojoval diváky, kteří sledovali politickou satiru. Moderátorka Zuzana Bubílková (69), kterou lidé dodnes znají pod přezdívkou »Bubu«, tvořila politiky obávanou a lidmi zbožňovanou dvojici s Miloslavem Šimkem (†64) dlouhé roky. Leckdo si dnes už nepamatuje, že jako pracovní partneři začínali v rádiu a seznámili se po telefonu. "Zeptala jsem se ho, zda je ten zpěvák a on mi řekl, že ne, že je Šimek originál. Ze mě vyhrklo: A vy ještě žijete? On se začal strašně smát," řekla pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Bubílková a zavzpomínala na začátky oblíbeného komického dua.

Zuzana Bubílková patří mezi moderátorské legendy. S Miloslavem Šimkem vytvořila satirické formáty, které dnes už nemají obdoby a slavila úspěch v rádiu, ale i na televizních obrazovkách. Původní profesí byla žurnalistka a fakt, že ji tato práce už nebavila, ji přivedl ke slávě a oblibě, kterou si zachovává mezi diváky a posluchači dodnes.

"Já už jsem měla po krk žurnalistiky a publicistiky. Věděla jsem nejen, na co se jich budu ptát, ale i to, co mi odpoví, což bylo strašně demotivující. Hlavně už tehdy začaly vznikat kauzy, na které se člověk musel dívat s úsměvem, než aby to bral vážně. Náhoda tomu chtěla, že jsem napsala knihu Co kamery neviděly, kterou si přečetl Šimek," zavzpomínala Zuzana Bubílková pro ŽivotvČesku.cz na předzvěst působení v satirických pořadech.

První kontakt dvojice inicioval Miloslav Šimek, na telefonát má legendární »Bubu« humornou vzpomínku. "Zavolal mi, jestli bych nechtěla přijít podívat na jeho pořad. Já jsem byla na Slovensku a ani jsem ho nevnímala, protože tam skončilo vysílání s úmrtím Grossmanna a co se dělo dál, to se nevysílalo, tak jsem byla mimo. Den před jeho hovorem jsem křtila CD Jarka Šimka, tehdy to byla velká sláva. Zeptala jsem se ho tedy, zda je ten zpěvák a on mi řekl, že ne, že je Šimek originál. Ze mě vyhrklo: A vy ještě žijete? On se začal strašně smát. Tímhle způsobem jsme se seznámili," řekla pro ŽivotvČesku.cz populární moderátorka.

Miloslav Šimek si na spolupráci s Bubílkovou trval. "Byla jsem v rádiu ve studiu, ještě jsme nevysílali, otevřely se dveře, objevil se Šimek a řekl, že spolu budeme dělat politickou satiru. Vedle stál majitel rádia a potvrdil to, Šimek si dal podmínku, že ji bude dělat se mnou. Tímto způsobem jsme začali a bylo to krásné, protože tam telefonovali i lidé a mohli se ptát, na co chtěli. Tehdy jsme se sehráli a naučili jsme se odpovídat na cokoliv a dělat si legraci z čehokoliv. Bylo to úspěšné, vydaly se i kazety a za týden se prodalo snad 20 tisíc kusů," popsala první chvíle slávy se Šimkem Zuzana Bubílková pro ŽivotvČesku.cz.

Stejně jako první kontakt a setkání se Šimkem, i přechod z rádia do televize byla náhoda. "Když jsme šli z rádia, tak nás potkali dva dramaturgové z televize a mluvili o prázdném titulu, který bylo potřeba naplnit, protože ještě neměli plány na příští rok. Dostali jsme se do televize náhodou a já od té doby říkám, že náhody jsou nejdůležitější v životě. Ovlivní vám osud víc než cokoliv jiného," dodala pro ŽivotvČesku.cz legendární moderátorka Zuzana Bubílková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.