ŽvČ: Roušky bychom mohli sundat už 22. června. Necháme je jen v MHD a obchodech, řekl Adam Vojtěch

Ministr odhalil, kdy dojde k dalšímu rozvolnění v oblasti roušek.
Ministr odhalil, kdy dojde k dalšímu rozvolnění v oblasti roušek.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha

Řada Čechů se ptá, kdy konečně vláda rozvolní současnou podobu nošení roušek. Máme pro vás dobrou zprávu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch exkluzivně pro Život v Česku uvedl svou vizi, kdy dojde k plošnému rozvolnění v rámci roušek - klíčovému prvku v boji s koronavirovou epidemií. Už v úterý Vojtěch zasedne k jednání s epidemiology.

V posledních týdnech došlo k řadě rozvolnění. Od dneška (pondělí) se roušky nemusí nosit na koupalištích a bazénech za předpokladu dodržení rozestupu.

Ministr zdravotnictví chce jít v rámci rozvolňování roušek ještě dál. "Máme naplánovanou další vlnu rozvolnění na 22. června, kdy by se měl navýšit i maximální počet osob na jedné akci na 1000 lidí, tak jak jsme to avizovali. Od dneška (pondělí) je to 500. A právě 22. června je termín, kdy bychom mohli rozvolnění roušek s tímto spojit," řekl Vojtěch pro Život v Česku.

Musí to dávat smysl

V úterý zasedne s týmem epidemiologů a chce vyhodnotit současnou situaci. Podle něj je v Česku situace příznivá a nic by momentálně nemělo bránit dalšímu rozvolnění. Ovšem stále bude platit v některých prostorách, že roušky musí být nasazeny.

"Musí to dávat smysl a MHD je jeden z těch prostorů, kde by zůstaly a samozřejmě obchody. Ale jinak si myslím, že roušky by měly dostat nová zúžená pravidla," dodal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) se před pár dny stal jedním z nově jmenovan...