ŽvČ: Roušky bychom mohli sundat už 22. června. Necháme je jen v MHD a obchodech, řekl Adam Vojtěch

Ministr odhalil, kdy dojde k dalšímu rozvolnění v oblasti roušek.
Ministr odhalil, kdy dojde k dalšímu rozvolnění v oblasti roušek.
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2020

Řada Čechů se ptá, kdy konečně vláda rozvolní současnou podobu nošení roušek. Máme pro vás dobrou zprávu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch exkluzivně pro Život v Česku uvedl svou vizi, kdy dojde k plošnému rozvolnění v rámci roušek - klíčovému prvku v boji s koronavirovou epidemií. Už v úterý Vojtěch zasedne k jednání s epidemiology.

V posledních týdnech došlo k řadě rozvolnění. Od dneška (pondělí) se roušky nemusí nosit na koupalištích a bazénech za předpokladu dodržení rozestupu.

Ministr zdravotnictví chce jít v rámci rozvolňování roušek ještě dál. "Máme naplánovanou další vlnu rozvolnění na 22. června, kdy by se měl navýšit i maximální počet osob na jedné akci na 1000 lidí, tak jak jsme to avizovali. Od dneška (pondělí) je to 500. A právě 22. června je termín, kdy bychom mohli rozvolnění roušek s tímto spojit," řekl Vojtěch pro Život v Česku.

Musí to dávat smysl

V úterý zasedne s týmem epidemiologů a chce vyhodnotit současnou situaci. Podle něj je v Česku situace příznivá a nic by momentálně nemělo bránit dalšímu rozvolnění. Ovšem stále bude platit v některých prostorách, že roušky musí být nasazeny.

"Musí to dávat smysl a MHD je jeden z těch prostorů, kde by zůstaly a samozřejmě obchody. Ale jinak si myslím, že roušky by měly dostat nová zúžená pravidla," dodal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.