Zvláštní životosprávu nedržím, říká Jaroslava Obermaierová. Jejím celoživotním snem bylo nemít chuť

Herečka Jaroslava Obermaierová
Herečka Jaroslava Obermaierová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2021

Patří mezi oblíbené herečky, které neztrácí elán ani s přibývajícími roky. Jaroslava Obermaierová (75), známá mimo jiné jako Vilma Nyklová z nekonečného seriálu, zůstává i po sedmdesátce energická. V minulosti ji trápily zdravotní problémy, ale zdá se, že je vše konečně na lepší cestě. "Nějakou zvláštní životosprávu nedržím, podle situace. Prostě jsem trpěla totálním nechutenstvím, což je v podstatě nejlepší dieta. Člověk si vezme rohlík a tím to hasne. Teď už je to dobré," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Doposud má za sebou za desítky rolí – a to nejen filmových, divadelních, ale také v rámci televizních seriálů. Jaroslava Obermaierová je stálice a dáma českého filmu, pro kterou je věk opravdu pouze číslo. Přesto, že si v posledních měsících prošla zdravotními problémy, udržuje se v dobré náladě i kondici.

Ztvárnila také drbnu Vilmu Nyklovou, prodavačku z večerky u Nyklů z populárního seriálu Ulice, který se vysílá na nejúspěšnější tuzemské komerční stanici. Ten se do současnosti dočkal více jak 4000 epizod a na televizní obrazovce těší diváky dlouhých 16 let (slavil je letos 5. září). Herečka je ráda, že se jí nyní opět daří.

"Ani vlastně nevím, čím to je (směje se). Pravda, udělalo se mi prostě dobře, tak si žiju normálně, dalo by se říct, že ze dne na den. Nějakou zvláštní životosprávu nedržím, podle situace. Snažím se, ale ani se o sebe moc nestarám. Měla jsem celoživotní sen, nemít chuť k jídlu. Ale byla jsem nemocná a opravdu jsem ji neměla delší dobu, bohužel už se mi to vrátilo (směje se). Prostě jsem trpěla totálním nechutenstvím, což je v podstatě nejlepší dieta. Člověk si vezme rohlík a tím to hasne. Teď už je to dobré," řekla Jaroslava Obermaierová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.