Zvrat v případu? Přesně měsíc od nalezení mrtvého čtyřměsíčního Tadeáška nemá rodina tělo. Nemohou ho pohřbít. Nemuselo jít o syndrom náhlého úmrtí

Policie vydala tělo dítěte.
Policie vydala tělo dítěte.
Foto: Pixabay.com / Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 6. 2020

V případu čtyřměsíčního dítěte, které policie našla přesně před měsícem po rozsáhlém pátrání na Mělnicku mrtvé, je stále řada otazníků. Tělíčko dítěte stále rodina k pohřbu nedostala a podle exkluzivních informací redakce Život v Česku.cz zatím nebyl ani nikdo obviněn.

"Nebudeme se k tomu vyjadřovat vzhledem k citlivosti celého případu a probíhajícího šetření," řekla pro Život v Česku.cz mluvčí policie Markéta Johnová.

Podle exkluzivních informací, které redakce ŽvČ získala, se prověřuje jiné jiné usmrcení, než byl původně stanoven syndrom náhlého úmrtí u dítěte. "Stále se řeší výsledky pitvy. To je důvod, proč nelze vydat. Pracuje se s verzí, že dítě nezemřelo na syndrom náhlého úmrtí. Problém nastal v tom, že dítě bylo delší dobu pod vodou a došlo k určitým komplikacím, které by ale měla odhalit pitva a hloubkový rozbor. Mohlo dojít totiž k usmrcení dítěte jinak. Víc k tomu ale nemohu uvést," řekl nám zdroj blízký případu.

Policie krátce po nalezení dítěte oficiálně vyloučila smrt cizím zaviněním. To ale neznamená, že nedošlo k usmrcení třeba nějakou látkou. V takovém případě policie nenašla na těle dítěte modřiny, bodné či sečné rány. Vyloučila tak, že by dítě bylo třeba uškrceno.

Kdy se bude moci rodina naposledy rozloučit s čtyřměsíčním Tadeáškem, stále není jasné. Vyšetřování případu nadále pokračuje. Tělíčko zatím rodině k pohřbu policie nevydala. Pohřeb by následně měl zajišťovat jeden z mělnických pohřebních ústavů.

Na začátku celého případu matka dítěte žena tvrdila, že usnula při opalování v hořínském zámeckém parku. Poté co se probudila, kočárek i s kojencem byl pryč. Později se ukázalo, že je vše jinak. Tělo čtyřměsíčního Tadeáše matka hodila po jeho smrti do Labe a zatížila ho kameny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.