5 kilogramů dole a zmizela celulitida. Eva Decastelo odhalila tajemství hubnutí. Denně stačí 30 vteřin

Moderátorka Eva Decastelo se pravidelně otužuje
Moderátorka Eva Decastelo se pravidelně otužuje
Foto: Se svolením Evy Decastelo
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 2. 2021

Pohledná Eva Decastelo (42) se pyšní postavou, kterou podle svých slov neměla ještě nikdy v tak perfektní formě. A to je díky tomu, že se chodí pravidelně otužovat do řeky. "Shodila jsem 5 kilogramů a zmizela mi celulitida," popsala pro ŽivotvČesku.cz, jaké bonusy jí dává otužovaní v pravidelném cyklu, kdy do ledové vody vleze třeba na pouhých 30 vteřin.

Vedle Sandry Pogodové (45) nebo Nely Boudové (53) je další herečkou, která se pravidelně vrhá do ledové vody. S otužováním začala s příchodem podzimu a zatím ji to drží.

"Kombinace studeného vzduchu a studené vody je důležitá. Čím více je studený vzduch, tím je to lepší, protože je teplejší voda. Pro ženy je to fantastické na celulitidu. Jak se rozpínají a znovu zužují cévy, tak celulitida mizí. To je pro ženy obrovský benefit, samozřejmě kromě toho, že je to skvělé na posilování imunity. Já nyní jsem bez celulitidy, mám nejlepší postavu, jakou jsem kdy měla. Teď v únoru mám dole 5 kg a vlastně vypadám nyní v plavkách skvěle," zhodnotila Eva Decastelo pro ŽivotvČesku.cz přínos své záliby.

I když podle pohledné moderátorky a herečky stačí vlézt do vody na pouhých 30 vteřin, Eva má už své osobní rekordy, kdy ve studené vodě zvládne vydržet déle než půl hodiny. A samozřejmě čím déle se člověk otužuje, tím více lze pozorovat na svém těle změny, alespoň u pohledné brunetky to tak je.

Vzhledem k možnému dopadu na další šíření nových variant viru je podle metodického pokynu třeba věnovat také zvýšenou pozornost rizikovým kontaktům. Za ty hygiena považuje například sociální, zdravotnické nebo pedagogické pracovníky nebo školní kolektivy. Řada lidí má obavy z toho, že postupně dominující britskou mutací, která se rozmáhá v Česku, se nakazí. Evoluční biolog Jaroslav Flegr (62) vybral pro ŽivotvČesku.cz pět zásadních doporučení, jak eliminovat rizikový kontakt.

"Vše, co jsem za celou dobu při té epidemii nabrala, tak to mám nyní dole. Samozřejmě se pak musí člověk i hlídat, protože po tom zimním plavání je zase větší hlad. Jak dlouho je potřeba být ve vodě? Stačí třicet vteřin, ono je to individuální. Pro ženy, které nemají přístup k vodě, bohatě stačí proběhnout se venku v plavkách, nebo se poválet ve sněhu, ten efekt zužování a roztahování cév je totožný," dodala pro ŽivotvČesku.cz Eva Decastelo.

Když se v roce 2005 na televizních obrazovkách objevila reality show VyVolení, divák měl o...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu