Adam Vojtěch řekl, kdy se sundají roušky ve vnitřních prostorách. V pondělí se už nemusí nosit venku

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Foto: Archiv AV
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2020

Zpráva, na kterou čeká celé Česko. Roušky by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha mohly odložit i ve vnitřních prostorech. A jde o poměrně brzké datum. Stane se tak na konci června, pokud ale bude epidemiologická situaci stále příznivá.

S pondělím 25. května nebudou roušky povinné venku. Ale za určitých pravidel, zejména pokud bude člověk jen se členy své domácnosti nebo od ostatních bude dál než dva metry.

"Předpokládáme, že do června by byly povinné ve vnitřních prostorech jako jsou třeba obchody, ale i v MHD. Pokud se bude situace zklidňovat, mohly by se roušky odložit na konci června," řekl v pátek Vojtěch.

Ochrana od března

Nařízení nosit ochranu úst a nosu bylo v Česku zavedeno 19. března. Nařízení bylo jedním z těch, které zrušil soud a vláda ho přijímala znovu. Šlo totiž o nařízení podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

V současnosti mají výjimku v nošení například děti v mateřských školách či dětských skupinách, řidiči veřejné dopravy, členové domácnosti jedoucí v jednom autě, autisté, děti do dvou let nebo umělci provádějící autorské dílo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.