Adam Vojtěch sklízí kritiku: Velikonoce bez příbuzných, akcí a v klidu domova. Prostě paráda

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se snaží lidi rozptýlit na svém účtu na sociální síti Twitter. Baví se tím, že koronavirus zasáhl do života lidí. Těžko hodnotit, zda se mu vtip povedl, ale v jeho pozici je velmi zarážející.

Politici ještě ve čtvrtek žádali veřejnost, aby si uvědomila, že epidemie, které Česko čelí, ještě není v číslech, která by znamenala úplné rozvolnění současných opatření. Naopak stále trvá stav nouze. Platí tedy shlukování na veřejnosti maximálně ve dvou lidech, omezení pohybu kromě nutných cest, plošné nošení roušky a další.

Adam Vojtěch se v pátek na svém twitteru pokusil o vtip. "Tyhle Velikonoce budou jako nikdy předtím. V klidu domova. Bez příbuzných. Žádné akce, prázdná náměstí, zavřené obchody. Prostě paráda," uvedl ministr zdravotnictví s tím, že jde o nadsázku.

A teď vážně

"Tohle je nadsázka, ale jednu věc myslím zcela vážně. Prosím, dodržujte opatření, díky kterým se nám daří epidemii porazit. Stále nemáme vyhráno," dodal už zcela vážně.

Pod jeho příspěvkem se do Vojtěcha pustila řada lidí, kteří si rozhodně nemyslí, že letošní Velikonoce jsou plné radosti. "Ty jseš celej jedna velká nadsázka..." či "Tyhle Velikonoce budou jako nikdy předtím. Hornbach bude nová Itálie, Bauhaus nový Wu-chan. Zvony porušily zákaz a odletěly do Říma, kdo ví co nám přivezou zpět. Nebo budou 14 dní také v karanténě?" a nebo "Bez příbuzných, zato stále s naprosto neschopnou vládou a ministerstvem zdravotnictví obzvlášť!" - stojí ve vybraných komentářích v reakci na příspěvek ministra zdravotnictví.

Sněmovna v úterý po 7hodinovém jednání schválila prodloužení nouzového stavu o další dva týdny. Stav tak v zemi potrvá nejméně do 30. dubna. Původně měl nouzový stav v Česku skončit 11. dubna.

GALERIE:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.