Adam Vojtěch: Stáhněte si novou aplikaci, abyste se ochránili před koronavirem

Adam Vojtěch věří, že Česko bude na druhou vlnu připravené.
Adam Vojtěch věří, že Česko bude na druhou vlnu připravené.
Foto: archiv ministra zdravotnictví
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2020

Ministerstvo zdravotnictví rozjíždí novou službu v rámci chytré karantény. Adam Vojtěch nabádá Čechy, aby si stáhli oficiální aplikaci eRouška, která je může ochránit před koronavirem.

Adam Vojtěch vyzval na Twitteru občany, aby si stáhli novou aplikaci ministerstva zdravotnictví eRouška. Ta si díky technologii Bluetooth zapamatuje, s kým jste přišli do styku. Pokud bude mezi lidmi, jež jste potkali, nakažený, dozví se o tom hygienická stanice.

"Nasaďte si taky eRoušku! To je aplikace ministerstva zdravotnictví a iniciativy COVID19CZ, která může výrazně pomoci hygienikům v jejich práci. Snadněji a rychleji najdou ty, se kterými přišli nemocní s covid-19 do kontaktu a u nichž je vysoké riziko, že se nakazili," napsal Vojtěch.

Už ji také mám

Ministr zdravotnictví už si aplikaci také stáhl a nemůže si ji vynachválit.

"Čím víc nás ji bude používat, tím funkčnější vytvoříme síť, která nás bude vzájemně chránit. Každý, kdo si eRoušku nasadí, se aktivně zapojuje do boje proti koronaviru. A pomoci můžete i tím, že o aplikaci řeknete své rodině a kamarádům," dodal.

V Česku je bezmála 6 tisíc nakažených, 139 lidí koronaviru podlehlo. Zotavilo se 467 pacientů. Testů bylo v tuzemsku provedeno téměř 130 tisíc.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.