Akčnější než Rambo. Fotograf zachytil, jak ve válce bojují Vitalij Kličko a jeho bratr. O jeho velkém srdci promluvil český boxer

Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 15. 3. 2022

Rusové se téměř od začátku svého válečného tažení snaží dobýt Kyjev. Hlavní město Ukrajiny je na mnoha místech zničené ostřelováním a oběti z řad civilistů přibývají, výraznějšího posunu ale agresor nedosáhl. Brání mu v tom totiž i nezkrotná síla a kulomet v ruce železného mistra světa v boxu Vitalije Klička (50). Pro ŽivotvČesku.cz jeho postoj ocenila i česká boxerská legenda Lukáš Konečný (43).

Od úterního večera bude v Kyjevě platit 36hodinový zákaz vycházení, který vyhlásil jeho starosta. Tím je několikanásobný mistr světa v těžké váze Vitalij Kličko. Jako šéf Kyjeva působí od roku 2014 a ve funkci vyhlásil v úvodu ruské invaze i nouzový stav. 

"Kyjev je v ohrožení a mojí hlavní prioritou je nyní spolupráce s policií a armádou na podpoře kritické infrastruktury, včetně dodávek elektřiny, plynu a vody pro obyvatele," řekl Vitalij Kličko agentuře Reuters na začátku války.

Na aktuálních fotografiích je vidět ve vojenské vestě odhodlán bránit svou vlast až do poslední chvíle. Sám v tom ale není. Bojů o Kyjev se účastní i jeho o pět let mladší bratr a rovněž úspěšný boxer Vladimir (45). I díky jejich společnému postoji se zatím město nedostalo do moci ruských vojenských sil a naopak je místem, kde se Putinova armáda sakra trápí.

Situaci ohledně válečného konfliktu také okomentoval. "Z hloubi našeho srdce a středu Evropy: potřebujeme vaši podporu," napsal před několika hodinami Vladimir Kličko na sociální síti LinkedIn, kde k příspěvku zveřejnil i video.

Pro ŽivotvČesku.cz ocenil nasazení obou legend český mistr světa v boxu Lukáš Konečný. "Pro mě se to velmi špatně hodnotí. Nevím, do čeho všeho se zapojí. Ale na druhou stranu smekám, protože pokud jde o Vitalije Klička, tak se bavíme o velmi bohatém sportovci, který z nějakého klidu a bezpečí šel bránit vlast. To je rozhodně velmi úctyhodný čin," okomentoval boxerský veterán, jehož bilance v ringu je 51 vítězství a jen 5 proher.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.