Anna Kellnerová a kůň za čtvrt miliardy bez medaile. Chuť si může spravit za tři dny. Šance na zlato zhodnotil žokej Váňa

Dcera zesnulého miliardáře Petra Kellnera
Dcera zesnulého miliardáře Petra Kellnera
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 8. 2021

V úterý se o postup do finále na olympijských hrách v Tokiu pokoušeli čeští jezdci, mezi nimi i Anna Kellnerová. Pro dceru zesnulého miliardáře Petra Kellnera (†56) byla účast na olympiádě dlouholetým snem. Medaile ji jako jednotlivci unikla, protože s klisnou »Catch me if you can« za čtvrt miliardy korun shodila překážku. Přesně 6. srpna pak tým ve složení Anna Kellnerová, Aleš Opatrný, Ondřej Zvára a Kamil Papoušek bude bojovat v kvalifikaci v kategorii smíšených týmů. "O slečně Kellnerové se toho hodně napsalo a budu jí i jejímu týmu držet palce. Jsem tam s nimi," řekl pro ŽivotvČesku.cz dostihový jezdec Josef Váňa (68), který zhodnotil šance na úspěch.

V úterý Anna Kellnerová při kvalifikační jízdě pochybila a finále olympiády, tedy i boj medaile jí unikl. Se svou klisnou shodila jednu z překážek a nekvalifikovala se do finále. Naděje ale může vkládat ještě do kategorie parkur smíšené týmy, která se bude konat 6. srpna.

"Samozřejmě konkurence ve světě je obrovská, ale u nás podle mě šel parkurový a jezdecký sport obecně v posledních letech nahoru. I díky tomu, že se u nás našli majitelé, kteří jsou schopní zaplatit koně světové konkurence. Myslím si, že je dobře, že na olympiádě jsme. O slečně Kellnerové se toho hodně napsalo a budu jí i jejímu týmu držet palce. Jsem tam s nimi," řekl pro ŽivotvČesku.cz legendární dostihový jezdec Josef Váňa.

Na olympiádě po 84 letech startuje český parkurový tým v sestavě tří jezdců a jednoho náhradníka. Josef Váňa věří, že byla vybrána česká jezdecká elita, jejíž naděje na kvalifikaci a medaili nejsou malé. Věří, že ostuda rozhodně nehrozí.

"Ti čtyři jsou nejlepší, které v republice máme. Přeji jim, ať se jim daří a ať mají štěstí, protože bez toho to nejde. Myslím si, že ostudu nám určitě neudělají, zbraně na to mají," vysvětlil Josef Váňa pro ŽivotvČesku.cz, jaké jsou podle něj naděje na to, že si česká jezdecká sestava přiveze z Tokia medaili.

Anna Kellnerová do Tokia odletěla i se svou klisnou »Catch me if you can«, kterou pro ni za 250 milionů korun koupil její zesnulý otec. V roce 2018 pro něj klisna představovala tak lákavý cíl, že neváhal a přeplatil dokonce počítačového magnáta a mecenáše Billa Gatese.

"V koupích koních hraje nějakou roli prestiž. Jsem přesvědčený o tom, že do budoucna může jít u této klisny o dobrý kšeft. Investice se v tomto případě může vrátit nejen v podobě případných úspěchů. S ohledem na to, že jde o klisnu s kvalitními geny, lze těžit i z prodeje jejich hříbat, či dokonce embryí. Jejich aukce jsou v dnešní době zcela běžné. U plnokrevníků to není možné, protože se berou jako živel zplozený přirozenou cestou, takže v tomto směru v byznysu cena hrála svou roli," popsal klisnu pro ŽivotvČesku.cz už dříve žokej Josef Váňa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.