Autentické záběry z pražské nemocnice: Takhle trpí na plicní ventilaci muž s COVID-19

Pražský taxikář s koronavirem promluvil (reprofoto Všeobecná fakultní nemocnice v Praze - VFN)
Pražský taxikář s koronavirem promluvil (reprofoto Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – VFN)
Foto: VFN
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2020

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) měsíc bojuje o život 53letého muže. A daří se to. Pacienta se zákeřným koronavirem mohli odpojit od mimotělního oběhu, zůstává však na plicní ventilaci. Nemocnice zveřejnila autentické záběry, jak boj s COVID-19 vypadá.

Pražský taxikář měl jeden z nejhorších průběhů koronaviru v Česku. Jako jediný experimentální rék Remdesivir, který mu pomohl. Přesto je stále odkázaný na plicní ventilaci. VFN zveřejnila záběry, na kterých se slzami v očích děkuje za život.

„Všem lidem, co mi tu pomáhají, bych chtěl vzkázat, že jim hrozně moc děkuji. Moc si vážím, že mě z toho dostali, že to dokázali, že to nevzdali, že jsem tady a za to jsem moc šťastný. Obdivuji, jak tu lékaři a sestry dennodenně nastavují svůj krk. Přitom vědí, jak je to nakažlivé, mají rodiny, děti a stejně pomáhají,“ řekl statečný bojovník.

Je to moc na úrovni

Život mu podle VFN zachránila několikatýdenní intenzivní péče týmu na KARIM.

„Opravdu tohle je moc na úrovni, vynikající lidi, o mě je pečováno, staráno, každou chvíli se mě někdo ptá, jestli něco chci, jestli něco potřebuju, každou chvíli mě někdo furt přikrývá, krmí mě tady, kolikrát mi to je líto,” chválil úroveň lékařské péče taxikář.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.