Babiš zneužívá koronavirus! Kalousek a Schwarzenberg zaútočili na premiéra

babiskalous
babiskalous
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2020

Bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg a někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (oba TOP 09) se ve středu pustili do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Podle Schwarzenberga stihl premiér rychle převléknout kabát, když zjistil, že se lidem nelíbí opatření proti koronaviru. Pandemii tak měl v podstatě využít ve svůj prospěch. Kalousek se zase vysmál projektu chytré karantény.

Andrej Babiš čelí kritice opozičních politků. Nejvíc se do předsedy vlády pustil Karel Schwarzenberg, podle kterého využívá koronavirus ve svůj prospěch tak, jak se mu to zrovna hodí.

"Přiznávám, že více a více obdivuji našeho pana premiéra Babiše. Když se podívám na průběh koronavirové epidemie v Čechách, tak je úžasné, jak na začátku pan premiér vystupoval jako rázný ministerský předseda, který nás tvrdými kroky uzavřel do izolace, uzavřel hranice a všechny možné obchody a podniky a s pomocí pana Prymuly přesvědčil národ o oprávněnosti svého rázného postupu. Dobrá," napsal Schwarzenberg.

Bývalý ministr zahraničních věcí je chytrý muž. Postřehl, že premiér Babiš rychle změnil svůj postoj vůči koronavirovým opatřením.

Převlékač koronavirových kabátů

"Brzy po zavedení všech těchto kroků ale premiér vypozoroval, že lid s tím není úplně spokojen. Navíc se začaly objevovat odborné články, které upozorňovaly na to, že tyto kroky byly poněkud přehnané a rozbíhá se kolem toho diskuse," pokračoval.

"A ejhle, pan premiér rychle předal zodpovědnost ministru vnitra, kterému, přiznejme, tato odpovědnost od počátku nouzového stavu příslušela. Pana Prymulu jmenoval šéfem jiné organizace odpovědné za karanténu a sám se stáhl do pozadí. A teď tvrdí, že bychom měli všechno začít uvolňovat a bojuje za to, aby se ty tvrdé restrikce, které on zavedl, co nejrychleji uvolnily, neboť ví, že se nálada mezi obyvatelstvem otočila a lidem jdou tato omezení značně na nervy," dodal Schwarzenberg.

"Musím říct, že jsem pln obdivu, jak elegantně vyklouzl z jednoho postoje k opačnému. Čest Vaší práci, premiére!" uzavřel.

Kalousek: Vláda je hloupá

Ve středu si přisadil i Miroslav Kalousek, bývalý ministr financí. Podle něj vláda selhala při zavádění projektu chytrá karanténa. Tu totiž podle ČTK už týden nikdo ani jednou nepoužil.

"Jak chytrá je vláda, tak chytrá je karanténa," shrnul výsměšně Kalousek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.