Bezdomovec nakazil tisíce lidí koronavirem. Stačilo, aby vykonal potřebu do veřejného pítka

Bezdomovec ze San Francisca
Bezdomovec ze San Francisca
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 4. 2020

Američané jsou v šoku, tisíce se jich mohlo nakazit koronavirem z vody z veřejného pítka. Po vykonání velké potřeby se v něm totiž opláchl nakažený bezdomovec. Muže bez střechy nad hlavou, který se zachoval nanejvýš nezodpovědně, už zadržela policie.

Americké San Francisco je na nohou, tisíce tamních obyvatel se zřejmě nakazily koronavirem ze stejného zdroje. Tím je jedno z veřejných pítek v ulicích města, jehož vodu kontaminoval nakažený bezdomovec.

Do pítka i masturboval

Muž podle všeho vykonal velkou potřebu na chodník a pítko vzápětí použil jako bidet. "Vždycky si tam chodil opláchnout své choulostivé partie, když už byl moc špinavý. Nikdy jsem nepochopil, jak z toho všichni ti lidé mohli celou dobu pít," kroutil hlavou jeden z místních, jenž může být v klidu, protože se pítku už léta vyhýbá obloukem.

Policisté už bezdomovce zadrželi. Kromě výkalů se ve vodě našly ještě stopy moči a semene. "Masturbaci, močení a kálení do pouličních pítek by se měli obyvatelé San Francisca vyvarovat. Jde o opravdovou hrozbu pro veřejné zdraví," vzkázal rázně šéf tamější policie Andrew Simmons.

Zoufalství hygieniků

Hygienici teď zoufale hledají všechny, kteří se kontaminovanou vodu vypili nebo si v ní umývali ruce. Podle dosavadních odhadů jde o tisíce, možná desítky tisíc možných případů nákazy nemocí COVID-19.

Pozn.: Tento text byl zařazen do rubriky fake news, což znamená, že se o fake news skutečně jedná. Vyplývá to už z prostého faktu, že normální člověk by se z fontánky, ve které se umývá bezdomovec, nikdy nenapil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.