Buffy, přemožitelka upírů po 20 letech. Sarah Michelle Gellar zastavila čas, dnes vypadá úchvatně

Půvabná herečka zastavila čas
Půvabná herečka zastavila čas
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2020

Když se produkční společnost Mutant Enemy rozhodla v roce 1997 začít vysílat dnes již kultovní seriál Buffy, přemožitelka upírů, nikdo netušil, jakou mánií způsobí doslova přes noc. Josh Whedon (56), americký tvůrce, vdechl život hrdince, kterou si okamžitě zamilovaly miliony diváků po celém světě.

Kdo by si nepamatoval Buffy Summersovou, drzou středoškolačku z městečka Sunnydale, která se v noci měnila v nelítostnou zabíječku upírů, démonů a všech nadpřirozených monster. Herečka Sarah Michelle Gellar (43) přitom původně stála o roli neoblíbené spolužačky Cordelie a z toho, že jí byla nabídnuta hlavní role Buffy, byla přímo šokovaná. Pro Josse Whedona představovala model Buffy, jakou si představoval – pohlednou blondýnku s »kukučem« rebelky, která bude mít dívčí křivky, ale přitom zůstane atletická. Značnou výhodu viděl i v její výšce. Herečka měří totiž pouhých 163 cm.

Už od začátku se vědělo, že hlavní hrdinka musí zaujmout diváky nejen bojovými scénami a svým ostrovtipem. Především pro ženské publikum, které se s ní ztotožňovalo, v příběhu nemohla chybět ani vztahová linka (kdy Buffy pozná první opravdovou lásku). A to se podařilo zvládnout na jedničku. Žádná běžná středoškolská láska, ale rovnou ta zakázaná - mezi přemožitelkou a upírem, úhlavním nepřítelem. Toho ztvárnil v roli Angela (Angelusa) tehdy ještě málo známý herec David Boreanaz (51). Jiskření mezi oběma hlavními představiteli bylo téměř hmatatelné, což ještě posilovalo zájem fanoušků a samotnou popularitu seriálu. Mezi Sarah a Davidem vznikl citový vztah i mimo plac, ale nakonec zůstali dobrými přáteli.

Od jejich společného natáčení Buffy uběhla řada let, ale oba herci vypadají po takové době stále skvěle. Vydrželo i jejich přátelství, a když někde jeden o druhém mluví, vždycky jen v tom nejlepším. David Boreanaz je dobrodruh a nadevšechno miluje své dvě děti – Jadena (18) a Bellu (11). Sarah Michelle Gellar je také hrdou mámou dcery Charlotte Grace (10) a syna Rockyho Jamese (7) a v současné době koronavirové pandemie se snaží většinu času věnovat právě jim. Pracuje na jejich vzdělávání formou domácí výuky, kterou sama vede.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.