Čech v karanténě předstíral, že je hluchoněmý, aby nemusel poslouchat manželku

Kvůli manželce předstíral hluchotu (ilustrační foto)
Kvůli manželce předstíral hluchotu (ilustrační foto)
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 4. 2020

Pro někoho je karanténa peklo. Nálože úkolů od manželky se obával muž z vesnice Hájek v jižních Čechách, a tak radši předstíral, že ztratil sluch. Co ho nakonec prozradilo?

Omezení pohybu v Česku platí už přes měsíc. Někteří to berou jako příležitost trávit víc času s rodinou, pro jiné je to nesnesitelná představa. Stejně to měl i muž z Hájku v Jihočeském kraji, který se obával, že manželka karanténu využije k práci na domě.

Aby nemusel dřít, začal předstírat, že náhle ztratil sluch. "Vysvětloval jsem to hlasitým posloucháním muziky. A žena mi uvěřila, protože mi sama několik let říkala, že kvůli tomu nakonec ohluchnu," vypráví Petr, kterému lhaní procházelo tři týdny.

Prozradila ho hloupost

Místo pomoci manželce s domácími pracemi se tak učil znakovou řeč, aby s ní mohl komunikovat i jinak než psaním na papír. Prozradila ho jeho vlastní hloupost. Když šla žena na nákup, pustil si nahlas hudbu a špatně si vyměřil čas. Když se vrátila, přistihla ho při tanci do rytmu rockové písničky.

"Urazila se a odjela k rodičům. Teď se se mnou nebaví a hrozí mi rozvodem. Nikomu s podobně pitomým nápadem rozhodně nedoporučuji ho realizovat, nestojí to za to," říká smutně Petr, který se už aspoň nemusí účastnit internetových lekcí znakové řeči.

Galerie

Poznámka: Pravost tohoto příběhu se nepodařila ověřit, proto je článek zařazen v rubrice fake news. Slouží k pobavení v době koronavirové krize. Není ale vyloučeno, že někteří Češi se k takové lži opravdu uchýlili, protože čeho je moc, to škodí...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.