Česko o víkendu čeká déšť i bouřky. Pršet bude v sobotu i neděli

Déšť
Déšť
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2020

Sucho alespoň na dva dny přeruší přeháňky a déšť na celém území Česka. Pršet bude v sobotu i v neděli, uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologické ústavu (ČHMÚ) v aktuální předpovědi. Denní teploty se budou pohybovat od 14 do 20 stupňů.

"Oblast vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou zeslábne a v západním, postupně severozápadním proudění budou přes naše území postupovat frontální systémy. Po přední straně tlakové výše nad západní Evropou k nám bude od úterý proudit chladnější vzduch od severozápadu," uvedli meteorologové z ČHMÚ.

V sobotu bude zataženo, na severu a východě území občas déšť, jinde déšť jen místy a na jihu během dne přechodně i zmenšená oblačnost. Odpoledne a večer od západu přechodně déšť na celém území, místy i vydatnější, ojediněle bouřky. Později večer v Čechách ustávání srážek a ubývání oblačnosti.

Četnější přeháňky

Nejnižší sobotní noční teploty 13 až 9 °C, na východě až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 19 °C, na jihu a jihozápadě 19 až 24 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní až severozápadní a přechodně zesílí na čerstvý s nárazy kolem 15 m/s.

Na neděli meteorologové předpovídají oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, na severu a severovýchodě až zataženo a přeháňky četnější. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.