Cestu do semifinále zatarasili Dánové. Po špatném prvním poločase EURO pro českou reprezentaci skončilo

Opora reprezentace Tomáš Souček
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 7. 2021

Cesta evropským šampionátem pro český reprezentační tým končí v čtvrtfinále. Po špatném prvním poločase se tým trenéra Jaroslava Šilhavého zvedl, ale na Dánsko to nestačilo. Gólový účet Patrika Schicka se zasekl na pěti trefách. "Myslím, že jsme udělali maximum, ale na konci už jsme bohužel neměli sílu to otočit," uvedl po zápase do televizních kamer náš nejlepší střelec.

Trenér Jaroslav Šilhavý porušil odvěké pravidlo, že vítězná sestava se nemění, na hřiště poslal znovu Jana Bořila místo Pavla Kadeřábka, výsledkem je prohra s Dány v poměru 1:2.

Český reprezentační tým v poločase po brankách Delaneyho a Dolberga prohrával o dvě branky, zlepšený výkon ve 2. poločase na obrat nestačil. Snížit stihl jen Patrik Schick a připsal si tak pátý zásah na turnaji.

Na konci utkání bylo vidět, že horké počasí v ázerbajdžánském Baku sebralo hráčům na obou stranách hodně sil. Dány ale výlet do Asie mrzet nebude, v semifinále vyzvou lepšího z dvojice Ukrajina - Anglie.

"Zklamání je velké. Bohužel jsme to nezvládli a turnaj pro nás končí. Myslím, že jsme udělali maximum, ale na konci už jsme bohužel neměli sílu to otočit," uvedl po zápase do televizních kamer Patrik Schick.

Český fanoušek bude EURO hodnotit rozpačitě. Postup do čtvrtfinále úspěchem určitě je, po utkání s Dánskem ale zůstane pocit, že reálná mohla být i účast v semifinále.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.