Čínský epidemiolog: Našel jsem způsob, jak zastavit koronavirus. Lidé nesmí mít pohlavní styk s drůbeží

coronavirus
coronavirus
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2020

Čínský epidemiolog, který je v popředí výzkumu šíření nákazy koronaviru ve městě Wuhan, tvrdí, že našel způsob, jak zastavit šíření smrtícího nového koronaviru.

Li Ping Wang, přední epidemiolog na Pekingské univerzitě, věří, že koronavírus v epicentru nákazy městě Wuhan se vyvinul z pohlavního styku mezidruhů a že tato praxe musí být ukončena, aby se šíření nákazy zastavilo.

Wang minulý týden navštívil národní televizi, aby varoval čínskou populaci a zbytek světa. A uvedl, že našel původ nákazy a potenciální lék na záchranu lidských životů.

"Nyní můžeme potvrdit, že koronavírus ve městě Wuhan se rozšířil pohlavním stykem mezi lidmi a kuřaty v oblasti Wuhan a jediným způsobem, jak ukončit ohnisko, je abstinence," varoval doktor Wang v národní televizi.

Li Ping Wang tvrdí, že jeho výzkum prokázal, že podobně jako virus AIDS, který se vyvinul pohlavním stykem mezi lidmi a opicemi, se koronavírus ve Wuhanu vyvinul pohlavním stykem mezi lidmi a drůbeží.

"Černí lidé mají virus AIDS, protože spí s opicemi a Číňané mají koronavirus kvůli sexu s kuřaty, musí se to teď zastavit," řekl dále v čínské národní televizi.

Kulturní praxí pohlavního styku s kuřaty se v minulosti využívalo za účelem odvrácení zlých duchů, podpoře růstu plodin a léčbě erektilní dysfunkce, což je v Číně široce uznávaný rituál a běžně se praktikuje v mnoha regionech země, což pozitivně kvitují odborníci.

"Tyto tradice byly prosazovány po tisíciletí a pro Číňany bude těžké je ukončit," vysvětlil čínský kulturní expert, Nathan Daniels.

Jiní odborníci v oblasti medicíny dříve varovali, že původ nákazy ve městě Wuhan může mít vznik z tradičního festivalu Jī Jian Jie (známý také jako Wuhan Chicken Rape Festival), který se po staletí konal v regionu za účelem odehnání zlých duchů. Právě to může být původcem ohniska SARS 2002-03.

Poznámka: Protože nejde věrohodnost zprávy ověřit a primárně slouží k pobavení a odlehčení současné situace, umístili jsme ji do sekce Fake News.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.