Co komunisté plánují po volbách: Lidem se dluží zákon o referendu, říká Vojtěch Filip

Vojtěch Filip v rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem
Vojtěch Filip v rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem
Foto: Petr Hloušek / Právo / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 7. 2021

Podle předvolebních průzkumů se komunisté drží na hraně vstupu do Poslanecké sněmovny. Agentura STEM jim na začátku července připsala 5,5 procenta. Předseda KSČM Vojtěch Filip (66) pro ŽivotvČesku.cz popsal, co strana chce prosadit, pokud ve volbách bude úspěšná. "Všechny předchozí vlády dluží občanům zákon o referendu," sdělil Vojtěch Filip.

Pokud komunisté do Sněmovny proniknou, a poslední předvolební průzkumy jim naději dávají, mohou se stát dalším kamínkem do mozaiky, z níž by šéf hnutí ANO Andrej Babiš chtěl skládat novou vládu. Volby do Sněmovny se uskuteční 8. a 9. října. Do té doby se může řada věcí proměnit, redaktoři ŽivotvČesku.cz se ale již nyní vedení strany zeptali, co KSČM plánuje, pokud by volby pro komunisty dopadly pozitivně.

"Vzhledem k termínu voleb bych začal organizovat jednání o struktuře státního rozpočtu a zajištění jeho předložení Poslanecké sněmovně tak, aby naplnil mandatorní výdaje a došlo ke změně struktury investic pro posílení bytové výstavby," popsal pro ŽivotČesku.cz plány komunistů předseda strany.

"V legislativní oblasti by byl první krok předložení návrhu Ústavního zákona o ochraně vody a zákona o referendu, které občanům dluží všechny předchozí vlády," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz šéf komunistů Vojtěch Filip.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.