COVID-19: Německá vláda zvažuje "dočasné znovuotevření" Osvětimi pro masové kremace

Ilustrační foto. Angela Merkel.
Ilustrační foto. Angela Merkel.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2020

Dopad nákazy koronavirem má dopad na některé země Evropské unie. Německá vláda bude kvůli tomu tento týden hlasovat o návrhu "dočasné obnovy“ zařízení Osvětim během nouzových opatření přijatých kvůli zvyšujícímu se onemocnění COVID-19.

"Evropa je v současné době v krizi a většina zemí nemá místo, kde by pohřbila své mrtvé," uvedla krajně pravicová alternativa pro německé zástupce Herziga Von Judenfressera.

"Osvětim by mohl být opět nesmírně užitečný pro evropské národy v nouzi," uvedl Judenfresser během televizního rozhovoru.

Kontroverzní strategie vyvolala obočí napříč Evropou, jak ji navrhla Alternative for Germany (AFD), krajně pravicová strana, která trivializuje Hitlera, vyvolává rasismus a má ve svých řadách neonacisty.

"Znovuotevření Osvětimi nebude konečným řešením, ale dočasným řešením," uvedl Herzig Von Judenfresser během televizního rozhovoru.

Koncentrační tábor Osvětim.

Osvětim je jedním z německých technických zázraků a přes nejasnou pověst, kterou v průběhu let utrpěl, by mohl vyřešit evropský problém a stát se nositelem německé ekonomiky," vysvětlil Herzig Von Judenfresser v národní televizi.

Většina kritiků prohlásila tento návrh za odporný, jeden kritik jej dokonce označil za „špatný vtip“ navíc přidal, že „velmi špatného vkusu“, ale Judenfresser ve své obhajobě uvedl, že tito kritici mají „zkreslený a nepřesný pohled na slavnou německou historii“.

"Jedna věc, se kterou nikdo nemůže nesouhlasit, je to, že zařízení v Osvětimi je zázrak německého inženýrství a že by se dalo použít pro větší dobro," zopakoval Herzig von Judenfresser.

Kontroverzní názory Judenfressera na pandemii koronaviru byly minulý měsíc po celém světě odsouzeny poté, co řekl, že krize pocházela od „migrantů, Romů a Židů."

Studie zveřejněná minulý týden pro stranu Alternative for Germany (AFD) odhadovala, že kremace 100 tisíc lidí za den by mohla být udržována několik měsíců, pokud bude Osvětim provozován na plný výkon.

Poznámka: Protože nejde věrohodnost zprávy ověřit, umístili jsme jí do sekce Fake News.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.