Dcera Petra Kellnera odhalila soukromí. Anna ukázala snímek, který dokazuje její lásku a citlivost

Dcera zesnulého miliardáře Petra Kellnera
Dcera zesnulého miliardáře Petra Kellnera
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 4. 2021

Pro zesnulého miliardáře Petra Kellnera, který zemřel ve věku 56 let při pádu vrtulníku na Aljašce, byla rodina na prvním místě. Jeho dcera Anna, která je úspěšnou parkurovou jezdkyní, byla vychována k určitým hodnotám. Láska je jednou z těch nejvýraznějších a projevuje ji například právě v přítomnosti koní. Těm se s citlivostí věnovala i ve chvílích, kdy na jejich hřbetech zrovna nesoutěžila. Odhalila střípek, který ukazuje, kolik lidskosti a vděku v sobě nosí.

Do soukromí nejbohatšího Čecha, tragicky zesnulého Petra Kellnera, viděli jen vyvolení blízcí. Veřejnost do něj částečně pustil jen při několika málo rozhovorech, které médiím poskytl a lehce ho poodhalila jeho dcera Anna Kellnerová, která je úspěšnou parkurovou jezdkyní.

Závodní licenci Anna získala ve dvanácti letech, jezdectví se ale věnovala už předtím. Mezi koňmi tak v podstatě vyrůstala a nejen, že na jejich hřbetech dosáhla velkých úspěchů ve formě mistrovských titulů, ale rovněž se jim věnovala a nadále věnuje i ve volném čase.

Petr Kellner své dceři pořídil kobylu se jménem »Catch me if you can« za 250 milionů korun. Díky hodnotám, které dětem podnikatel vštěpoval, věděl, že si má všeho vážit. "Mýma očima jsem ten, který jim všechno dopřeje. Očima dětí jsem přísný otec. Snažím se je učit znát hodnotu peněz a nemít všechno hned na zavolání. To je pro děti strašně důležité," uvedl Kellner v roce 2007 pro MF Dnes.

"Po narození našich dětí jsme, podobně jako většina rodičů, přemýšleli, jak budeme naše děti vychovávat. Do jakých budou chodit škol, jak jim pomůžeme překonat chvíle, kdy začnou poznávat, že naše materiální bohatství je svého druhu společenské stigma," uvedla vdova Renata Kellnerová v úvodním slovu na webu Nadace manželů Kellnerových. U koní, jelikož jezdectví není finančně nenáročný sport, stigma nepanovalo.

Vděk, který Anna Kellnerová cítila za čas strávený s koňmi, dává úspěšná jezdkyně často najevo na svých sociálních sítích. Ačkoliv nejčastěji přidává snímky ze soutěží, čas od času ukáže i to, jak tráví volný čas. Koně nesmí chybět. "Za tyto momenty jsem vděčná," napsala k jedné z fotografií, na které je její láska k těmto zvířatům evidentní.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.